W dwudziestym pierwszym wieku coraz popularniejsze stają się elektryczne papierosy, i dzieje się tak nie bez powodu. Emitowana poprzez nie para wodna w miejscu rakotwórczego dymu nie szkodzi tak silnie jak tradycyjne wyroby nikotynowe ani palaczowi, ani jednostkom w pobliżu w postaci tzw. biernego palenia, a dostarcza podobnej dozy nikotyny.

e-papierosy

Autor: christopher cornelius
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie pozostałe funkcje papierosa są zachowane – dostarczają one nikotyny, tworzą pretekst do towarzyskich okazji, mogą nawet być równie fotogeniczne. Niektórzy specjaliści porównują szkodliwość nikotyny zażywanej w ten sposób do systematycznego spożywania kawy. W niektórych państwach, chociażby Austrii, stanowią nawet produkt medyczny, ponieważ eliminują sporo negatywnych następstw tradycyjnego palenia.

Elektryczny papieros może być dostępny w znacznie różnych wariantach dizajnerskich – od popularnych cienkich tubek bądź kształtów pióra wiecznego aż po wysoce estetyczne imitacje cygar. Pod względem budowy stanowi urządzenie inhalacyjne – wdychany jest tak zwany e-liquid, czyli dawka nikotyny w glicerynie oraz glikolu propylenowym, czasami z dodatkiem wody i związkami aromatycznymi .

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to sprawdź śmiało, co znajdziesz w źródle (http://vetan.wroclaw.pl/kontakt) – on również zapewne okaże się godny zainteresowania.

Liquid do e papierosa trzymany jest w wymiennym podajniku, jaki da się bezproblemowo uzupełniać. Potem podgrzewany jest atomizerem, gdzie także dochodzi do przenikania ze związkami aromatycznymi.

Ponieważ elektryczny papieros jest zasilany prądem, pożyteczny będzie przetestowany akumulator. Obecnie można także z reguły podłączyć go również do gniazdka samochodowego w celu naładowania baterii. Przed zakupieniem elektrycznego papierosa warto zapytać sprzedawcy o to, co poleca – wbrew pozorom wybrane modele nie są zalecane początkującym użytkownikom ze względu na wysokie wymaganie konserwacyjne , a także nieznacznie mocniej skomplikowaną budowę

liquid do papierosa elektronicznego

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od wyboru danego modelu, e-papieros to zdecydowanie lepsza alternatywa – mniej kosztowna od wypalania tradycyjnych papierosów, nieszkodliwa dla dzieci , a także użytkownika, zwykle o bardziej interesujących możliwościach zapachowych.

Szukasz podobnych materiałów na opisywany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej gabinet ortodontyczny kraków a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Trzeba jednak pamiętać, że wciąż nie są one w wszelkim miejscu mile widziane – w wielu polskich przestrzeniach publicznych, przykładowo w teatrze, autokarach i takich samych środkach transportu , jak również przedszkolach ich stosowanie jest zakazane.