Równe, piękne zęby są potrzebą każdego człowieka. Najwyższą rolę gra codzienna czystość jamy ustnej i zębów. O zdrowie uzębienia należy troszczyć od maleńkości. Wizyta u stomatologa to autentyczne wyzwanie i dla malucha, i dla opiekunów.

Nie musi być koszmarem, wystarczy, że badania kontrolne zębów zaczniemy stosownie wcześnie i właściwie przygotujemy malucha do odwiedzin u dentysty.

mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com

Stomatolog i produkty dla niego odnośnik do strony Gdańsk poleca także zredukowanie spożycia produktów włączających węglowodany bowiem jest to naczelne pożywienie zarazków które powodują powstawanie próchnicy – link. Aby zapobiegać problemom jakie niesie za sobą psucie zębów stomatolog (wykonuje także implanty ursynów) zaleca czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie

zdrowe zęby

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej, czy też manualnej, wszelka z nich nadzwyczaj prawidłowo spełnia swoje funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i czynimy to gruntownie. Istotne jest także, aby odrzucić kiepskie przyzwyczajenia, jakie szkodzą naszym zębom. Żucie gumy bez cukrowej po posiłku jest celowe, pod warunkiem że gumę żujemy przez parę minut i nie czynimy tego zbyt często.

Wielkim kłopotem każdego pacjenta jest utrata zęba. Na szczęście strata zęba to nie koniec świata. Gabinet stomatologiczny Gdańsk proponuje kilka sposobów na pozbycie się takiego kłopotu i zapełnienie braku – nowy gabinet stomatologiczny. Chociaż strata pojedynczego zęba może wydawać się banalnym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja.

Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchwianie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy szpar między zębami, kłopoty z żuciem, a co za tym idzie problemy gastryczne i bóle głowy. Z tej przyczyny stomatolodzy doradzają, aby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.
Wybielanie zębów jest niezwykle częstym zabiegiem wykonywanym przez stomatologa. Zabieg jest z reguły bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się niewielkie podrażnienia. Czasem zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające czułe zęby powinny wobec tego lepiej wystrzegać się wybielania. Zaletą wybielania są bez wątpienia estetyczne, zadbane i bielsze zęby, jakie mają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo.