Lekarze zajmują się już nie tylko ratowaniem życia, ale i udoskonalaniem jego jakości. Posiadanie pięknego, krzepkiego, wydolnego fizycznie organizmu jest czasem podstawą zdrowia psychicznego, bowiem pełna aprobata własnego ciała często jest niezbędna do prawidłowej autokrytyki.

Choć wydaje się,

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

że w obliczu pierwszorzędnej roli medycyny, jaką jest ochrona zdrowia i życia pacjenta, są to sprawy drugoplanowe, to nie można lekceważyć ich roli. Posiadamy zdobycze techniki, dzięki którym poprawa sylwetki, twarzy, a nawet skrócenie procesu regeneracji tkanek po bolesnych kontuzjach, nie są problemem. Należałoby się zatem poznać udogodnienia, które proponuje medycyna współczesna. na pewno należy zaliczyć do nich: leczenie prp, lipofilling twarzy (więcej: lipofilling twarzy), liposukcja ultradźwiękowa. Warunki bytowe w jakich żyjemy, są najczęstszą przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Nadwaga, uznawana przez niektórych tylko za defekt, jest również tego przykładem. Oczywiście dobrze dobrana dieta i rozsądnie zaplanowane treningi są najważniejszą terapią jej zwalczania, lecz niestety droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki może być utrudniona przez genetycznie uwarunkowane somatotypy, czyli schematy budowy ciała. Każdy człowiek dysponuje indywidualnym rozmieszczeniem tłuszczu w organizmie, więc istnieją strefy, z których spalenie tłuszczu bywa bardzo trudne. Rozwiązaniem w tej dolegliwości jest liposukcja ultradźwiękowa. Warto przeczytać: Klinika Miracki. Są dwa warianty przeprowadzenia zabiegu: inwazyjny i nieinwazyjny. W obu sytuacjach zabieg polega na rozbijaniu tłuszczu z zastosowaniem ultradźwięków. W pierwszym przypadku usunięcie tłuszczu jest przeprowadzane za pomocą wprowadzanej podskórnie kaniuli, natomiast w drugim przypadku do usuwania rozbitej tkanki tłuszczowej wykorzystywane są naturalne procesy metaboliczne. Z tego powodu osoby decydujące się na zabieg nieinwazyjny, powinny mieć nienagannie sprawną wątrobę. Zabieg powtarza się najczęściej od 3 do 6 razy.

Jeśli fascynuje Cię omawiana tematyka, zerknij na źródło w tamtym miejscu zawarte też Cię bardzo zaciekawi. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

Cena zabiegu jest zależna od części w jakiej go wykonujemy. Choć duża ilość tkanki tłuszczowej jest postrzegane jako wada, to jego obecność gdzieniegdzie bywa atrakcyjna. Chude policzki, bruzdy, brzydki wyraz twarzy, to wady

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

oblicza, jakie również nadają się do korekcji, poprzez ingerowanie w tkance tłuszczowej. Jeśli tak, to remedium na te problemy będzie lipolifting twarzy. Bazuje on na translokacji tłuszczu pobranego z jednej partii ciała, w drugą. Tak możemy poprawić owal twarzy, spłycić blizny, nadać twarzy miły, promienny wygląd. Jest to terapia z wykorzystaniem anatomicznych tkanek pacjenta w zabiegu. Dlatego warto tutaj wspomnieć o takiej terapii jak leczenie prp (płytkowymi czynnikami wzrostu). Więcej informacji: leczenie prp.

Jest to atrakcyjna terapia (psychoterapeuta wrocław) przeprowadzana przeważnie w leczeniu stanów pourazowych. Używa się koncentratu wyizolowanych z osocza trombocytów i implikuje w leczone miejsce. Trombocyty aktywują czynniki wzrostu, które są kluczowe w procesie odnowy tkanek. Cena leczenia może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jak okazuje się, sztuczna ingerencja w organizm pacjenta może okazać się ułatwieniem w niwelowaniu mnóstwa defektów i schorzeń. Liposukcja jest już dość długo stosowanym zabiegiem tego typu o niezawodnej skuteczności. W końcu można zaznaczyć, że uznanie zdobywają metody oparte na wykorzystywaniu w leczeniu części tkanek samego pacjenta, translokacji ich w jego własnym organizmie. Dostrzeżenie ich różnorodnej funkcjonalności, jest niewątpliwie potężnym krokiem w medycynie.