Polskie społeczeństwo nie tylko się starzeje, ale staje się także coraz bardziej otyłe. Już spora liczba osób boryka się z nadprogramowymi kilogramami. Zamiast pójść na spacer czy zdecydować się na rower wiele osób woli spędzać czas przed komputerem bez względu na to, jaki program TV właśnie można obejrzeć.

Co ważniejsze, konkretną lekturą dużej grupy z nas jest właśnie program TV. Tymczasem aby prezentować się dobrze i czuć się zdrowo, musimy naprawdę się ruszać.

kobieta na siłowni

Autor: Atletica Live
Źródło: http://www.flickr.com

To sport jest kluczem do idealnej sylwetki. Osoby, które wybierają siedzący tryb życia mają na ogól problemy z nadprogramowymi kilogramami. Nadprogramowe kilogramy zjawiają się błyskawicznie. Ich zgubienie nie jest już jednak takie łatwe. Wybór aktywności ruchowej jest aktualnie ogromny. Nie trzeba od razu decydować się na coś, co pochłonie duże pieniądze. Już powolny spacer w naprawdę szybkim tempie będzie w stanie nam skutecznie spalić kalorie i wzmocnić kondycję, a tym samym dobrze wpłynie na samopoczucie. Aktualnie modne jest bieganie. Na ścieżkach lasów i parków napotkać można biegaczy w zróżnicowanym wieku. Bieganie to sport naprawdę tani. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie powinno się oszczędzać na zakupieniu butów. Dobre buty do biegania gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Kolejnym sportem, który także jest ogólnodostępny, jest jazda na rowerze. Jest to wysiłek aerobowy, co oznacza, że pozwala spalić naprawdę sporą ilość kalorii.

aktwyność fizyczna, rodzina

Autor: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu
Aktywność fizyczna to nie tylko spalane kalorie. Biegając,jesteśmy w stanie rozruszać wszystkie mięśnie naszego ciała. Dotleniamy również organizm: konkretne komórki które tworzą nasze ciało otrzymują o wiele więcej tlenu. W efekcie poczujemy się lepiej i lepiej też wyglądamy. Nie powinniśmy zapominać o nieprawdopodobnie korzystnym wpływie aktywności fizycznej na odporność ciała. Osoby, które codziennie ćwiczą chorują zdecydowanie mniej. Wysiłek fizyczny sprzyja także większej produkcji serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Osoby aktywne, którym sport nie jest obcy są bardziej zadowolone, cieszą się z życia i potrafią pokonać stres. To osoby, z którymi zwyczajnie chce się przebywać.