Większość z chorych staje przed wyborem: leczyć się państwowo, czy prywatnie? Za szpitalami publicznymi przemawia darmowość usług leczniczych. Z drugiej strony kolejki i terminy z czekaniem przez ponad rok(!) także potrafią zniechęcić pacjentów. Gros prywatnych placówek medycznych z fachową kadrą jest w stanie przyjmować chorych bez kolejek. W tym wypadku rolę grają już pieniądze. Kiedy ludzie z dolegliwościami powinni decydować się na wizytę u neurologa?

Przeglądając internet pod kątem usług medycznych,

badanie nuerologiczne

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

znajdziemy dokładne zestawienia o umiejętnościach, możliwościach i grafikach jakie posiada dowolny szukany przez nas neurolog z Warszawy > neurolodzy). Warszawa, jako stolica i miasto wielkich możliwości, daje pole do popisu, zarówno biorąc pod uwagę filie publiczne, jak i prywatne. Dla lepszego doinformowania ponownie posłuży nam sieć. Podejrzymy tutaj notowania i zakres objawów leczonych przez specjalistów ze stolicy. Komentarze wypisują pacjenci leczący się u właściwego specjalisty, podobnie jak w przypadku serwisów zakupowych czy związanych z ofertami pracy.

Zanim wybierzemy się lub zadzwonimy do placówki z neurologiem warto upewnić się, że jest to faktycznie konieczne. Przy standardowych objawach neurologicznych: bólach i nawrotach głowy, kłopotach z pamięcią i koncentracją, drgawkami czy napadami jest to wymóg konieczny. Te ostatnie napawają koniecznością regularnego leczenia pacjenta. Lekarz – neurolog wykrywa u chorego uwarunkowania, również te niemające pozornie nic wspólnego z głównymi objawami choroby. Taki efekt lekarz uzyska po dogłębnym wywiadzie i przeprowadzeniu testów na pacjencie, eliminujących ryzyko niedopatrzenia.
Wizytacje u neurologa nie dotyczą wyłącznie osób przewlekle chorych, np. na stwardnienie rozsiane czy tych, którzy przechodzili bądź przechodzą udary mózgu. Przy zaburzeniach snu, koncentracji i osobowości także warto pójść do neurologa (szerzej – http://as-med.com.pl/znajdz-lekarza/neurolog). Skutkiem wywiadu pacjenta będzie przypisanie go do właściwego lekarza:neurologa lub psychiatry. Diagnoza, poprzedzona opisem sytuacji chorego, potwierdzająca schorzenia układu nerwowego, wskaże wybór neurologa. Jeśli chory ma zaburzenia (zobacz również seksuolog) wynikające z pracy mózgu skierowany zostanie do placówek z psychiatrą.