Dla wielu młodych osób, w szczególności mężczyzn, kulturystyka jest sposobem życia, nie zaś sportem, jaki uprawiają w ramach hobby. Uprawianiu ćwiczeń podporządkowany jest cały harmonogram dzienny, bowiem zależy im na dobrym zdrowiu, doskonałej kondycji i jak najbardziej – na prezencji.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym celem kulturystyki jest bowiem tworzenie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą być różne w zależności od pory roku.

W takim razie – w jaki sposób ćwiczyć, kiedy nadchodzi lato?

Nade wszystko latem można ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie jedynie w zamkniętej siłowni. Ciepła pogoda doskonale działa na samopoczucie, gdyż nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, by się ruszać. Dzięki temu nawet się nie obejrzymy, a rezultaty przyjdą same.

Oprócz tego o ile zimą fenomenalnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem lepiej jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Potrzebujemy mniej kalorii, więc przyrządzamy sobie całkowicie inne potrawy, niźli zimą. Podczas treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszystkie grupy mięśni. Chociaż to trening w szczególności polecany dla osób początkujących bądź rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to świetnie nada się również dla ludzi trenujących regularnie. Najistotniejsze w wypadku tego typu treningu jest skupianie się na precyzyjnym wykonywaniu każdego ćwiczenia z niewielkim obciążeniem.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www ma tylko wartościowe informacje, które z pewnością Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że należałoby na niego wejść.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna jest dobra technika, dlatego dwa-trzy pierwsze treningi warto wykonywać z umiejętnym fachowcem, który w razie czego poprawi nasze błędy oraz powie, co mamy robić inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy. Jak najbardziej pozwalają na błyskawiczne zbudowanie umięśnionej figury, do której dążymy, ale wiążą się z licznymi wadami. Mogą przyczyniać się do wielu dolegliwości, np. wątroby, serca, nerek czy nawet nowotworów oraz bezpłodności. U panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet zaś – męskie, razem z zanikiem comiesięcznego okresu.ortodonta przejdź na https://www.ortodoncjabecker.pl/

Dlatego nie zapominajmy, że żadnym wyczynem jest powiększyć masę, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeśli mięśnie będą wynikały z naszej niestrudzonej pracy a także prawidłowej diety.