Jeszcze kilka lat temu wyleczenie zeza było niemożliwe, niemniej jednak obecnie okulistyka jest znacznie bardziej rozwijana. Zez to niezwykle popularna wada, która zdoła pojawić się już u niedużych dzieci. Wtenczas naturalnie najlepiej podjąć odpowiednie kroki, żeby takiego zeza wyleczyć. Dziś możemy wyróżnić leczenie zachowawcze, takie jak na przykład dobór stosownych szkieł kontaktowych, oraz także leczenie niedowidzenia oraz leczenie operacyjne. Leczenie operacyjne polega na przeprowadzeniu odpowiedniego zabiegu, jakiego celem jest usprawnienie równowagi mięśniowej.

oczy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja zeza u dzieci jest wykonywana przy znieczuleniu ogólnym oraz nie trwa długo (więcej o tym). Już parę godzin po operacji dziecko zdoła wrócić do domu. Zabliźnianie się rany trwa mniej więcej 3-5 tygodni. W tym terminie zdoła wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie spojówek i obrzęk oczu, jednak nie powinny wystąpić żadne komplikacje i trudności. Korekcja zeza jest przeprowadzana przez profesjonalnych, wykwalifikowanych ekspertów, jacy mają wiedzę i dobre zdolności. W Necie możemy znaleźć niemało wyróżnianych i rekomendowanych ośrodków okulistycznych, jakie zajmują się kompetentną korekcją zeza. Operacja zeza jest bardzo efektywna (klinika okulistyczna wrocław) i zezwala na gruntowne usunięcie tej wady. Z pewnością więc pożądane byłoby się na nią zdecydować, szczególnie jeśli dziecko jest jeszcze małe.

Zez na pewno będzie przeszkadzał dziecku w późniejszym funkcjonowaniu, dodatkowo zdoła narazić je na wyśmiewanie ze strony innych dzieci. Również w życiu pełnoletnim zez potrafi być obfitą przeszkodą. Jednostki z zezem często mają sporo niższe poczucie własnej wartości, odczuwają się także nieprawidłowo postrzegane poprzez inne osoby. Skoro korekcja zeza jest teraz dopuszczalna, to pewnie pożądane byłoby z tej sposobności skorzystać toptegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zez/Proces-leczeniapieczny oraz nie musimy niczego się bać.