Polacy coraz chętniej preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu. Wędrówki po górach, kolarstwo i piesze wycieczki to najbardziej lubiane typy aktywnego spędzania czasu. Niesłusznie uważa się, że w okolicy zbiorników wodnych nie ma dużej ilości możliwości aktywnego spędzenia czasu. W ostatnich latach coraz bardziej lubiane stają się sporty wodne. Polska posiada dobrze wytrenowaną reprezentację w niektórych sportach wodnych, nie każdy jednak ma świadomość, że w Polsce mieszczą się jedne z najbardziej nowoczesnych ośrodków sportów wodnych na całym kontynencie.

Ciekawy forma spędzania czasu nad wodąOśrodków oferujących takie sposoby spędzania czasu nie działa wprawdzie wiele, pozostałe europejskie kraje mogą ich jednak pozazdrościć. Dyscyplinę tę uprawia się na dwa sposoby: z wykorzystaniem profesjonalnego wyciągu, albo przy pomocy motorówki. Pamiętajmy jednak, że do kierowania łodzią potrzebujemy patentu sternika motorowodnego, tylko wtedy możemy swoim znajomym zapewnić frajdę. Fachowcy i znawcy motorówek i sportów motorowodnych polecają to rozwiązanie dla amatorów , gdyż jest to zaskakująco bezpieczniejsze pomysł, niż startowanie z wyciągu, który jest trudny i może być ryzykowny. Ciekawą odmianą tej dyscypliny jest wakeboarding. Różnica dzieląca te sporty jest taka, jak między jazdą na snowboardzie a ”zwykłym” narciarstwem – wakeboard to jazda na specjalnej desce. Osoby uprawiające ten sport nierzadko korzystają też ze specjalnego żagla, przypominającego kształtem spadochron.

kursant ciągnięty przez motorówkę

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju żagiel umożliwia wykonywanie bardzo zaawansowanych fugur, potrzebny jest jednak silny wiatr. Dlatego lepiej skorzystać z mocy motorówki.

Co jest potrzebne
[Uprawianie takich dyscyplin wymaga nabycia profesjonalnego sprzętu oraz umiejętności. Warto skorzystać w tego typu przypadkach z pomocy specjalistów z takich firm jak Bombram – . Oprócz tego warto również zastanowić się nad kupnem swojej własnej łodzi, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uprawić sporty wodne w każdym miejscu i nie chcą być zależni od innych. Oczywiście tego typu sprzęt nie jest tani, jednak raz kupiony będzie służył swojemu właścicielowi na całe lata oraz będzie przykuwał uwagę plażowiczów. Nie zapomnijmy jednak, że najważniejsze są uprawnienia, więc zanim zdecydujesz się na zakup drogiej łodzi zrób sobie patent i sprawdź czy w ogóle Ci się to podoba.

Ten tekst, który w tym momencie studiujesz zawiera ciekawe informacje, lecz jeżeli pragniesz uzyskać zbliżone wiadomości na omawiany temat, to sięgnij po szczegóły (https://www.rehabilitacje.org/medycyna-sportu).

Jednak przed pierwszą wyprawą nad wodę w celach wypoczynkowych, należy także pamiętać o takich drobnych rzeczach, jak okulary przeciwsłoneczne czy wodoodporny balsam do opalania z wysokim filtrem.