Opalone ciało wielokrotnie wygląda szczuplej, w dodatku pod opalenizną nie są widoczne popękane naczynka i inne zmiany na skórze. Gdy skóra jest bardziej brązowa doskonale prezentują się na niej neonowe ubrania. Wiele kobiet zdecydowanie lepiej czuje się, kiedy są opalone. W związku z tym często w okresie, gdy warunki atmosferyczne nie są odpowiednie, korzystają z alternatywnych wyjść, np. solarium. Jeśli opalamy się w taki sposób warto zapoznać dokładnie z przeciwwskazaniami.

solarium
Kiedy nie należy korzystać z solarium? Z pewnością nie jest to prawidłowe rozstrzygnięcie dla kobiet w ciąży oraz matek, które karmią piersią. Solarium jest niebezpieczna dla osób, które mają wiele zmian skórnych, np. pieprzyki czy piegi. Omijać takie miejsca muszą także osoby chore na schorzenia tarczycy czy też mające problemy z sercem lub nerkami. Kolejnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na słońce. Należy zrezygnować z sztucznej opalenizny, gdy zażywamy leki, podczas brania których nie można wystawiać się na działanie słońca.

Podoba Ci się nasz tekst? Zatem na pewno masz chęć przeglądnąć coś jeszcze. Jeżeli tak, to kliknij w ten link i idź do źródła (https://optegra.com.pl/choroby-oczu/choroby-oczu/choroby-siatkowki/czeste-pytania). Przyjemnego czytania!

Skorzystanie z solarium nie jest bezpiecznym pomysłem również dla chorych na cukrzycę czy nadciśnienie. Ludzie, którzy walczą z trądzikiem i pękającymi naczynkami nie mogą opalać się sztucznie. Rzecz jasna nie jest tak, że taka forma opalania zawsze jest zła. Powinno się jednak pamiętać, że wszelkie takie praktyki należy przeprowadzać z głową. Przede wszystkim warunkiem koniecznym jest odpowiedni czas opalania. Jeżeli nasza skóra będzie musiała znosić zbyt dużo promieniowania, szybciej rozpocznie się proces starzenia. Nie należy też zapominać o nawilżeniu skóry. Oczywiście nie tylko od zewnątrz, czyli balsamami. Bardzo ważne jest nawilżanie od wewnątrz, poprzez picie (generator wodoru do wody) przynajmniej 1 litra wody po opalaniu. Niebłahym aspektem jest również zamykanie oczu, ochrona brodawek oraz zmycie makijażu przed korzystaniem z solarium.

Jeśli wiemy już, jak prawidłowo korzystać z solarium, warto poszukać najlepszego miejsca dla swoich potrzeb – sprawdź. Gdy interesuje nas dobre solarium Warszawa oferuje wiele takich miejsc. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła takie jak np. „solarium Warszawa” lub „najlepsze solarium Warszawa”. W wynikach otrzymamy dużą ofertę i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać o wymienionych wcześniej zasadach, żeby korzystać z solarium jak najbezpieczniej i uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Źródło: