W naszym kraju jeszcze do niedawna rynek aptekarski zdawał się być taką branżą, której żadne kryzysy nie zagrażają. Warto jednak wspomnieć, że aktualnie wyróżnia nas największy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego obywatela, co jest podstawową przyczyną tego, że nawet apteki z wieloletnim stażem i grupą stałych klientów mają trudności z przetrwaniem na rynku. Bez dużej przesady można powiedzieć, że obecnie praktycznie na każdej ulicy mieści się jakaś apteka, sytuacji nie polepsza także to, że apteki mają ograniczone możliwości przyciągania klientów (nie mogą już oferować programów lojalnościowych czy informować o różnych promocjach na leki dostępne bez recepty).

apteka1
Nie można jednak przesądzać szali na niekorzyść osób prowadzących apteki – mimo spadających zysków wiele z nich ma się całkiem nieźle (Polacy są jednym z dominujących narodów, jeżeli chodzi o ilość kupowanych farmaceutyków), natomiast fachowcy prognozują, że rynek ten ciągle będzie dochodowy, jednakże przetrwają na nim tylko najlepsi gracze.

Powyższy kolejny link (http://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/krioterapia/) opracowywaliśmy dla Ciebie niezwykle starannie. Myślimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą następną stronę.

Taka perspektywa sugeruje, że najbardziej rentownym rozwiązaniem dla tego, kto chce utrzymać aptekę, będzie nie działalność autonomiczna, ale franczyzowa, w której „podpinamy” się pod znaną markę za cenę jakiegoś procenta od obrotu.

Dla tych, którzy zupełnie nie orientują się w kwestii, które firmy franczyzowe są najbardziej dochodowe, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie w w wyszukiwarce internetowej rezultatów dla hasła: franczyza apteki – z pewnością okaże się po tym, że znane jest nam przynajmniej parę aptek wśród tych, które się pojawiły. Nim zdecydujemy się na współpracę z konkretną firmą, powinniśmy znać przynajmniej kilka plusów takiego rozwiązania: do najważniejszych na pewno zalicza się cena leków oraz suplementów (duże sieci mają korzystne upusty), praca pod renomowaną marką (co zawsze przyciąga najwięcej klientów) czy możliwość uczestniczeniach w specjalistycznych szkoleniach, które zdecydowanie są dużym pożytkiem dla pracowników apteki.

Franczyza jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy planują zacząć swoją działalność – większość sieci oferuje atrakcyjne upusty dla działających już aptek, które chciałyby zacząć pracować pod znaną marką.