Teraz medycyna dokonała wielu przełomów oraz kroków naprzód. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu fachowców, znaleziono rozwiązania zwalczające sporo nieuleczalnych kiedyś chorób. W tym celu pobierany jest zwykle materiał genetyczny, dzięki któremu leczenie się kontynuuje.

Niezastąpione są właśnie komorki macierzyste, których wykorzystanie jest odpowiednie w leczeniu chorób jak łagodna i umiarkowana choroba zwyrodnieniowa dotykająca staw kolanowy, nazywana artrozą. Używa się ich także z sukcesami w przypadku częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, określanego jako ACL, jak również więzadła krzyżowego tylnego – PCL. W ten sposób gojenie ma miejsce szybciej i skuteczniej. Droga ta została opatentowana już pewien czas temu. Terapia(zobacz grupa dda ) z zastosowaniem takich komórek z pewnością będzie w pełni perfekcyjną alternatywą dla każdej cierpiącej osoby, która od dawna znosi przewlekły oraz nieprzyjemny ból kolan. Może to być skutek uboczny uprzednich urazów lub zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Endoproteza biodra oraz endoproteza kolanaJeżeli cierpimy na złożone zwyrodnienie stawu biodrowego i w niedługim czasie planujemy rozpocząć profesjonalne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra musi stać się nam nadzwyczaj bliski . Lekarze informują wszystkich pacjentów, których poddają tego typu zabiegom o ewentualnych skutkach ubocznych i o tym, w jaki sposób będzie przebiegać faza pooperacyjna.

Najczęściej po operacji endoprotezy dostrzega się zwichnięcia, dlatego powinniśmy dowiedzieć się, na jaki rodzaj ruchu możemy sobie wówczas pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana też musi przyciągać naszą uwagę, powinniśmy zatroszczyć się o zdrowie zamienniki cukru podwójnie. Zabieg wymiany stawu kolanowego przeprowadza się razem ze znieczuleniem generalnym lub miejscowym, określanym jako rdzeniowe. Osoba ta nie czuje wówczas bólu w ogóle, dzięki specjalnemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez anestezjologa o dużym doświadczeniu. Ta operacja będzie trwała maksymalnie do dwóch godzin.