Rynek produktów do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek pojawiają się również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie marketing? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną jajka?

Jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było mydło „Biały Jeleń” i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w placówkach oświatowych wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne.

Czy masz zamiar może poddawać tę sprawę dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (http://www.poradniapraxis.pl/), który omawia podobne tematy.

Następnie zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. XXI wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu klientowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sklepach zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż duża grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, towary te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są przede wszystkim do kobiet – więcej na ), ale wobec rozwijających się potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po pewnym czasie stosowania specyfiku o tyle ukazanie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Dziś większość wiodących marek na polskim rynku poszła w kierunku różnorodności produktu.

szampon loreal

Autor: Anne Swoboda
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w tworzeniu nowości i uskutecznianiu swoich towarów. W każdym z poszczególnych rodzajów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od wieków rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do dziś. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych. Ekstrakty z roślin działają jednak raczej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym duży wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta jest właściwa, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów podczas których narażamy włosy i skórę głowy na działania silnych środków chemicznych.

Jeśli ten temat okazuje się dla Ciebie interesujący, to poczytaj także (http://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/terapia-manualna-metoda-mckenzie/) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne specyfiki do pielęgnacji, ważne by osoba, która je stosuje odczuwała efekt tych zabiegów. Musimy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby kupowane przez nas środki kosmetyczne nie były używane na zwierzętach oraz by nie miały w sobie szkodliwych parabenów i, oczywiście, aby pochodziły ze wiarygodnego źródła.

Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, a sprawdzone metody szkodzą najmniej. Przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o radę do eksperta, należy pamiętać tez o właściwej diecie i zdrowym rozsądku.