Herbata zawojowała polski rynek spożywczy. Co prawda wciąż jest mniej popularna niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i mającym działanie lecznicze, jednak niektóre jej typy mogą działać tak samo dobrze, a nawet o wiele lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i wpływ na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich jest dostępna w sprzedaży, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu produktów służących to jej przygotowania. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło typu: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami morze możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to rodzaj najdroższy, jednak ma spore grono wielbicieli. Produkowana jest głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Pochodzi ona wyłącznie z pąków liści.

Następna strona, która ma newsy na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj soczewki kontaktowe wrocław i dowiedz się więcej treści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Herbata po zaparzeniu ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) a także dostarcza organizmowi znaczącej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie chorobą nowotworową. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często jest mieszana z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji świeżo zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to znaczy, że herbata nie przechodzi procesu utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda (uzdatnienie wody solą) powinna mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco trzeba parzyć ją 2-3 minuty. Zielona herbata znakomicie działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też symptomy reumatyzmu, ma też wiele innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę hasło czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (dowiedz się więcej). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najskuteczniejszych herbat pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, nadciśnieniem i cholesterolem . Podsumowując, wybierając się na zakupy należy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z powyższych rodzajów herbat, należy przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napar ten jest w stanie działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadmiernego spożycia kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.