Ostropest plamisty to roślina, która porządnie ochrania wątrobę przez złym wpływem alkoholu, jednocześnie załagadza stany zapalne w przypadku cukrzycy. Jest stosowana także podczas leczenia WZW typu A, B i C, a jednocześnie choroby alkoholowej. Są w stanie ją stosować także kobiety, jakie zmagają się z endometriozą i przedłużonym miesiączkowaniem.

Ostropest zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, nie dopuszcza do łączenia się toksyn z ich powierzchnią. Wykazuje działania cytoprotekcyjne, to znaczy, iż jest w stanie zmniejszać stres oksydacyjny. To oznacza, że jesteśmy w stanie osiągnąć równowagę wewnętrzną organizmu i zapobiec mnożeniu się wolnych rodników. Ostropest plamisty mielony swoje najbardziej zbawienne właściwości lecznicze zawdzięcza sylimarynie.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj (https://www.dermamed.com.pl/oferta/skleroterapia).

To zestaw flawonolignanów jakie mają pochodzenie roślinne, jest on pozyskiwany z owoców ostropestu.

Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, to sprawia, że skutecznie ochrania wątrobę przed działaniem związków toksycznych i zwiększa jej możliwości regeneracyjne. (Sprawdź dodatkowe na ) Ostropest jest wykorzystywany do toksyczno-metabolicznych problemów wątroby, które są spowodowane różnorodnymi czynnikami toksycznymi. Chroni miąższ wątroby oraz nerek przed bardzo negatywnym działaniem trucizn, takiego rodzaju jak dwusiarczek węgla czy pestycydy. Przyśpiesza ich usuwanie z organizmu.

Kasza jaglana

Autor: Kupiec
Źródło: Kupiec

Jednocześnie zmniejsza stężenie bilirubiny.

Wpadł Ci w oko przedstawiony artykuł? Jeśli tak, to sprawdź też praktyczne wskazówki, które mają podobne dane na podnoszony wątek – jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tutaj!

To ciemnopomarańczowy barwnik, którego zbyt duża ilość we krwi może spowodować zakłócenie skóry i gałek ocznych. Skutecznie złagodzi również skutki uboczne farmakoterapii, co oznacza, że ochrania wątrobę przed silnym działaniem określonych typów leków.

Sprawdź: Szałwia hiszpańska Chia – kiedy skorzystać?Szczególnie mowa tu o lekach wykorzystywanych w terapii przeciwnowotworowej lub przeciwwirusowej w terapii AIDS. Ostropest stymuluje regenerację starych oraz tworzenie nowych komórek wątroby, a zawarta w owocach sylimaryna maksymalizuje poziom glutationu w wątrobie. Jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, tak więc przeciwdziała bardzo dobrze niszczeniu komórek wątroby przez wolne rodniki. Dobrze używać tego rodzaju naturalne sposoby. Są jednocześnie inne godne polecenia naturalne zastosowania, np. pestki moreli gorzkie. One też wpływają bardzo dobrze na organizm, a co najistotniejsze nie mają skutków ubocznych. Można więc je stosować praktycznie cały czas.