W ostatnich latach medycyna poważnie poszła do przodu i obecnie zapewnia liczne możliwości zadbania o kondycję ciała, jak także o jego piękno. Istotną gałęzią medycyny stała się medycyna estetyczna, to strefa leczenia, która z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi pomaga poprawiać mankamenty ciała oddziałujące na wygodę życia, jak również samopoczucie pacjenta. Dobrze jest wiedzieć, z jakich korzystnych alternatyw można skorzystać, by cieszyć się życiem.

Depilacja laserowa metodą na walkę z owłosieniem

Zabieg kosmetyczny

Autor: Birthe Van Der Veken
Źródło: http://www.flickr.com

Gładkie ciało stało się modne, jest miłe w dotyku, za sprawą depilacji każdy czuje się bardziej zadbany i wypielęgnowany. W ostatnim czasie znacznym powodzeniem szczycą się zabiegi depilacyjne wykonywane z użyciem lasera. Cyklicznie powtarzane zabiegi pozwalają pozbyć się niepożądanego zarostu raz na zawsze. Jest to dosyć droga inwestycja, ale łączy się z ogromną wygodą i gospodarnością czasu, jak również z lepszym nastrojem. Jeżeli potrzebna nam epilacja laserowa warszawa, Wrocław czy inne większe miasto okaże się idealnym miejscem, aby poszukać profesjonalnych usług.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – udręka wielu pań Statystyki wykazują, że z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zmaga się aż kilka milionów polskich pacjentek . Jest to dość wstydliwy kłopot, więc panie bardzo późno decydują się odwiedzić lekarza, tymczasem odpowiednia interwencja może wyraźnie pomóc i zniwelować ten problem. Nowoczesna medycyna – artykuły protetyczne (dermamed) estetyczna dzisiaj potrafi zaradzić kłopotom z nietrzymaniem moczu. Starczy przyjść do gabinetu i poddać korekcie laserowego obkurczenia pochwy. Przed zabiegiem następuje wywiad lekarski, jak również próby mające wykazać zaawansowanie zjawiska.

Kłopoty z cerą? Sprawdzi się peeling chemiczny
Medycyna estetyczna zapewnia również mnogie alternatywy zawalczenia z mankamentami cery: przebarwieniami, zmarszczkami bądź znamionami skórnymi. Znajduje tutaj zastosowanie chociażby peeling chemiczny. Jeśli chodzi o leczenie peeling chemiczny najlepiej przeprowadzać zimą, wczesną wiosną czy jesienią, tak aby mocne promienie słonecznie nie drażniły skóry. W tego rodzaju peelingu wykorzystuje się różne czynniki, jak: kwas pirogronowy, kwas migdałowy czy TCA. Peeling pomaga pozbyć się przebarwień, plamek, piegów czy zmniejszyć powstałe zmarszczki.