Jedną z najczęściej spotykanych schorzeń w naszych czasach stała się próchnica zębów. Występuje ona u dorosłych i dzieci nawet pomimo tego, że można w sklepach kupić bardzo dobre pasty i szczoteczki, a obecna stomatologia Wałbrzych stoi na rzeczywiście wysokim poziomie.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nawet najskuteczniejsza nawet szczoteczka nic nie pomoże, jeżeli zęby zostaną umyte niedokładnie lub zbyt rzadko, bardzo duży wpływ na kłopoty z ubytkami ma także niewłaściwe odżywianie. Za duże ilości cukru w większości posiłków i systematyczne podjadanie przyczyniają się do szybkiego rozwoju bakterii, a te z kolei są głównym powodem powstawania ubytków. Z tego też powodu chcąc dłużej mieć zdrowe zęby trzeba pilnować kilku zasad.

Przede wszystkim należy je codziennie, dwa razy dziennie bardzo dokładnie szczotkować, należy także w miarę możliwości zmniejszyć spożywanie cukrów i picie słodkich napojów. Warto też regularnie odwiedzać stomatologa (strona z ofertą), najlepiej raz do roku, który przeprowadzi szczegółowy przegląd stanu jamy ustnej i w razie potrzeby wyleczy wszystkie znalezione ubytki. W przypadku małych dziurek w zębach plombowanie będzie bardzo szybkie i stosunkowo tanie, a także, co jest bardzo ważne dla większości pacjentów, w zasadzie bezbolesne. W dużej części przypadków ubytek będzie zrobiony w ciągu jednej wizyty, i powinno to rozwiązać sprawę na następne

parę lat.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeśli jednak ktoś sobie zaniedba leczenie zębów i dopuści do większych ubytków, to już tak dobrze może nie być. Leczenie może się przeciągnąć do paru wizyt, czasami może być również niezbędne leczenie kanałów, a to wszystko może generować duże koszty. W przypadku, gdy ubytek jest za duży, to okazać się może, że zęba trzeba będzie usunąć i zostanie po nim dziura. W takiej sytuacji będzie mogła coś poradzić protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie kilka możliwości na to, żeby coś z takim brakiem zrobić – do wyboru mogą być różnego rodzaju mostki, korony czy wkłady o czym szczegółowo na http://a2stomatologia.pl/oferta/implantologia/. Jednak najlepszą, najtańszą i nic nie bolącą metodą aby nie mieć problemów ze stanem zębów jest po prostu systematyczne ich czyszczenie.