Promienny uśmiech prezentujący śnieżnobiałe zęby to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale i marzenie niejednej z nas. Poniżej kilka najważniejszych potrzeb twoich zębów! Powszednia higiena jamy ustnej. To do znużenia przywodzone zdanie zdaje się oczywistością. Niestety, badania pokazują, że w dalszym ciągu wiele osób niedostatecznie dba o powszednią czystość uzębienia bądź czyści ząbki pobieżnie. Warto zatem przypomnieć, że oczyszczanie ząbków przez 2-3 minuty przynajmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku, jest ważne w walce o ładny uśmiech.

stomatolog

Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Poza zębami musimy czyścić też język, na którym gromadzą się liczne mikroorganizmy tworzące nalot. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednak jedynie do szczotkowania. By efektywnie zatroszczyć się o zęby, winniśmy również za każdym razem dokonać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nici stomatologicznych, które zwykle zawierają fluor. Nitkowania winniśmy dokonać z góry na dół, żeby nie kaleczyć dziąseł. W celu powiększenia ochrony jamy ustnej, dobrze jest również płukać ją specjalnymi płynami – http://ursynow-specjalisci.pl/oferta/.

Odkładanie się kamienia nazębnego to proces naturalny, który tyczy się nawet ludzi myjących zęby po każdym z posiłków. Do jego budowy przyczyniają się pozostałości pokarmu, mikroorganizmy oraz substancje zawarte w ślinie. Nie jest wykonalne bezpieczne oraz efektywne usuwanie go samemu w

stomatolog

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com

domku. Z tej przyczyny też, ażeby zatroszczyć się o zęby, dentyści rekomendują raz na pół roku wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg nazywany scalingiem. Jest parę rodzajów tego zabiegu, jednak za najbardziej skuteczny uznawany jest scaling ultradźwiękowy, podczas którego fale o wysokiej częstotliwości precyzyjnie kruszą i likwidują kamień z ząbków jak też przestrzeni międzyzębowych. W tym celu proponuję wbić w przeglądarkę internetową zwrot: stomatolog Warszawa Ursynów – kliknij!.

Walory zdrowej diety kojarzymy na ogół z jej dobroczynnym działaniem na nasze wewnętrzne organy czy cerę. Jednak przecież także ząbki czerpią z pokarmu ważne dla siebie składniki Ażeby troszczyć się o odporność ząbków, powinniśmy dostarczać im właściwą ilość wapnia, najodpowiedniej w połączeniu z wit. D, która ułatwia jego absorpcję. Wapń znajdziemy głównie w mleku i jego przetworach tj. maślanka, sery.