Prawdziwi faceci bardzo lubią sprawdzać się w męskich konkurencjach sportowych albo w udawanej walce o przetrwanie. Pewni mężczyźni wybierają wymagające skupienia, dobrego wzroku i celności strzelanie, inni wyczerpujący paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i wysiłku umysłowego wyprawy survivalowe.

survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

By wyprawić się w teren należy wcześniej skompletować pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby związane z surwiwalem sądzą, że wcale nie trzeba wiele, żeby zacząć i że znakomitą większość przydatnych przedmiotów mamy we własnych czterech ścianach, lecz kiedy wyszczególni się wszelkie potrzebne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów używanych przez surwiwalowców podczas ich zmagań są noże. Sprawdzają się w wielu przypadkach, dlatego muszą mieć naprawdę dobre ostrze i zdawać egzamin przy różnych typach zadań. Mówi się, że najczęściej na świecie kupowanym nożem jest model firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, dobre tworzywo, jest wytrzymały i ma atrakcyjną, adekwatną do wartości cenę.

Czy szukasz na stronie ranking opon zimowych czegoś niezwykle zajmującego? Zapraszamy zatem do kolejnego tekstu. Należy tylko wejść w podany link.

Ten nóż dedykowany jest – co sugeruje już nazwa – do zadań surwiwalowo – ratowniczych. Może być używany również jako nóż myśliwski lub przyrząd do pracy użyteczny na każdym biwaku. Model ten został wykonany z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem dobrze trzymającej ostrość. Jego nieodzowną zaletą jest nierdzewność.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć omawiane zagadnienie także pod innym kątem i poszukujesz podobnych danych, to więcej zobaczysz w treści.

Dzięki temu może on być stosowany w wilgotnych warunkach. Uchwyt jest bardzo stabilny, a co za tym idzie – nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy ubrudzonej dłoni. Nóż Cold Steel CRK nie sprawia też problemu w noszeniu. Dostaniemy go jedynie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, ale online z pewnością jest w stałej sprzedaży – . Prawdziwy surwiwalowiec nie może obejść się również bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (odpornych na wodę, rozchodzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście w terenie przyda się też mapa, apteczka (z obowiązkowym zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i aspiryny) i produkty spożywcze. Wszystkie potrzebne gadżety warto wrzucić do plecaka, który ma schowany, przeciwdeszczowy ochraniacz.

Jednak mimo wszystko w wyprawie o przetrwanie kluczowe jest to, żeby myśleć na każdym kroku i podejmować racjonalne decyzje dostosowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas podczas wyprawy, tym więcej doświadczeń wyniesiemy. Każda kolejna z pewnością będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.