Jeżeli dopiero wybierasz się do okulisty, musisz orientować się, iż nie ma jednego rodzaju okularów. O ile oprawki dobierasz samodzielnie, w zależności od swoich upodobań oraz możliwości budżetowych, o tyle szkła dopasowane są do określonej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim mamy soczewki dla osób krótkowzrocznych oraz dalekowzrocznych. To dwa zasadnicze typy, jednak czasami dużo lepszym wyjściem są okulary >>> okulary solano progresywne. Czym się odznaczają? To okulary, po które zazwyczaj sięgają osoby po czterdziestym roku życia – można w nich równocześnie znakomicie widzieć punkty położone dalej, jak również czytać książkę, do czego stworzone są ich dolne fragmenty. Niektórzy muszą nauczyć się ich użytkowania, albowiem na początku może się wydawać, że pole, na które patrzymy, ucieka. Jednakże nauka nie trwa dłużej niż 14 dni. Jeśli jednak nie potrzebujemy powyższego rozwiązania, gdyż obraz jest rozmazany wyłącznie wtedy, gdy chcemy widzieć coś z bliska, możemy wybrać po prostu okulary do czytania – . Z nimi znowu normalnie przeczytasz wiadomość na telefonie lub skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Zaczniesz z powrotem normalnie żyć. okulary (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban)

Poza okularami do czytania wyodrębnia się też okulary do komputera, które ochraniają oczy przed zbytnim przemęczeniem. W przypadku, gdy nasza wada jest znaczna i nie możemy obejść się bez szkieł, dobrze jest zakupić okulary przeciwsłoneczne ze stosowną dla siebie mocą optyczną – . Nie tylko zabezpieczają oczy przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także pozwalają

okulary

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

nieprzerwanie cieszyć się rewelacyjną ostrością widzenia. Niestety nie dla każdego są stworzone, przede wszystkim ze względu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, dlatego należy skontaktować się z salonem optycznym, w jakim zamawiamy swoje szkła i zdobyć więcej informacji.

Opisane wskazówki z pewnością pomogą w wyborze właściwych szkieł dla siebie. Pamiętaj, że w celu uzyskania szczegółów i specjalistycznej wiedzy najkorzystniej jest wybrać się do okulisty, który sprawdzi twoje oczy oraz przepisze należytą receptę. Warto jest zatroszczyć się o swoje oczy, aby dobrze służyły nam przez całe życie, a także nie sprawiały problemów, z którymi ciężej będzie sobie poradzić.