Chyba każdy z nas wraz z nadejściem chłodniejszej pory czasami zaczyna popadać w niekorzystny nastrój. Jeśli jesteś chociaż trochę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, czym jest jesienne pogorszenie humoru. Taka depresja sezonowa niejednokrotnie nas dopada, dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią poradzić.

słońce

Autor: Homini:)
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że depresja sezonowa zazwyczaj dopada nas jesienią – jeżeli temperatura za oknem drastycznie spada, a Ty masz w pamięci jeszcze przepiękne piękne dni, wtedy z pewnością nie możesz liczyć na dobry humor. Kiedy na dodatek spędziłeś minione wakacje w jakimś ciepłym miejscu, wtedy na pewno jego wspomnienie sprawia, że jest jeszcze gorzej – oczywiście podczas wakacji można mocno doładować akumulatory, jednakże bez wątpienia takiego zastrzyku energii nie wystarcza na zbyt długo.

Jeśli jesienią zaczynasz tęsknić za ciepłymi miesiącami, wtedy może być to pierwszą oznaką zbliżającej się depresji jesiennej. Nie da się ukryć, że bez wątpliwości lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego wówczas powinieneś szybko podjąć decyzję o tym, by w jakiś sposób zapobiec pogorszeniu się nastroju. Oczywiście możesz na przykład zacząć łykać witaminy, jednakże istnieją o wiele ciekawsze naturalne metody – jedną z mocno polecanych jest na pewno fototerapia. Depresja jesienna zwykle rozpoczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować nam słońca, do którego wielkiej ilości przyzwyczailiśmy się w czasie lata.

Nasze następne artykuły są równie zajmujące, jak ten. Zatem wejdź w link tutaj stomatolog żoliborz i czytaj szczegółowe posty. Zachęcamy!

Fototerapia pozwala dostarczyć organizmowi dokładnie takiej dawki promieni słonecznych, jakiej mu brakuje – kiedy tylko zdecydujesz się na fototerapię, wtedy niewątpliwie nie będziesz tego żałować (dowiedz się więcej o lampach na depresję).

Duża dawka słońca jeszcze bez wątpienia nikomu nie zaszkodziła, a może Ci znacząco pomóc. Teraz zabiegi fototerapii przeprowadza niemalże każdy salon kosmetyczny, a na dodatek sam zabieg nie jest kosztowny. Jeśli się na niego zdecydujesz, wówczas nawet w środku stycznia będziesz mógł poczuć się jak na odległej plaży. Solidna dawka słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, bez wątpliwości może wielce pomóc – z tego dokładnie względu bardzo polecamy Ci skorzystanie z zabiegu fototerapii – -> zobacz szczegóły na