Napojem, które przypomina nam posiadówki z rodziną lub znajomymi jest herbata. Mogą to być popołudniowe plotki z przyjaciółką, posiłek w strumieniach złocistego słońca, czy spotkanie biznesowe. Wywar ten pozwala nam odpocząć i zależnie od typu, rozkoszować się smakiem.

kawa

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże to nie tylko ona ma doskonałe właściwości towarzyskie. Aktualnie naszym stałym towarzyszem jest kawa arabica. Ten doskonały smak oraz zapach rozochaca nas do życia. Niekiedy nie umiemy sobie wyimaginować dnia bez niej, bo wzbudza ona nas do życia. Mamy lepsze skupienie. Toteż nie liczy się jedynie smak, lecz również atmosfera i towarzystwo. Wspaniałym doświadczeniem musi być przebywanie podczas procesu obróbki kawy. Palarnia kawy zwykle ma swój początek dzięki na odbyte podróże właściciela działalności gospodarczej. W trakcie swoich wojaży po świecie odwiedza parę plantacji w krajach takich jak: Tanzania, Kenya, Indonezja, Peru, Meksyk, Nikaragua, Kostaryka i Hawaii, na których to podglądają procesy zachodzące przy obróbce surowej kawy.

Tymczasem,sukcesywnie rozgłos wypracowały sobie również zielone i czerwone herbaty. Ta pierwsza doskonale rozpowszechniona jest ze swoich właściwości oczyszczających, ograniczających ekspansję drobnoustrojów w układzie pokarmowym, a także jako pobudzacz wydzielania soków trawiennych. Poza tym, obniża ciśnienie krwi i zaradza nowotworom. Następnie, czerwone herbaty, podobnie jak zielone, przyśpieszają metabolizm, normalizują masę ciała, zmniejszają poziom niedobrego cholesterolu i ciśnienie krwi.

Ziarna kawy

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
Napój ten świetnie sprawdzi się w sytuacjach wymagających skupienia, np. ważny projekt w pracy, lub sesja uniwersytecka, gdyż polepsza koncentrację, samopoczucie i pamięć. Toteż co wybrać? Podążać za tylko smakiem, czy może zwracać uwagę na właściwości? Jeśli skupiamy się ku zdrowiu wszystko zależne jest od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli mamy zapotrzebowanie na dużo energii, a warunki atmosferyczne na zewnątrz przygnębiają nas i nie pobudzają do jakiejkolwiek czynności, dobrym rozwiązaniem będzie kawa arabica – zobacz tu. Z kolei szukając sposobu na ukojenie nerwów i uspokojenie emocji, znakomitym wyjściem jest czerwony wywar. Mimo to, wyśmienicie radzi sobie z kłopotami gastrycznymi i wzmacnia organizm. Zwykłe herbaty, zwane czarnymi, pomimo to, że powodują małe problemy, gdyż barwią zęby (polecany chirurg stomatolog warszawa) to, za pomocą zawartości fluoru chronią je przed próchnicą. Bolący brzuch, niestrawność również można ukoić właśnie tym wywarem. Jednakże, szukając zwycięzcy, pod względem zdrowotnym nagrodę dostaje herbata czerwona.