Wartkie tempo życia, częsty brak czasu dla siebie i dla bliskich jest rosnącym problemem nowoczesnego świata. Badania wykazują, że wiele chorób cywilizacyjnych pochodzi bezpośrednio ze stresu i braku kontaktu z przyrodą. Jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji, koniecznie zainteresuj się aktywnością na świeżym powietrzu.

koń

Źródło: flickr.com
Dobrym rozwiązaniem jest jeździectwo. Dobroczynne skutki kontaktu z końmi były znane już w starożytności. Ta niezwykła forma aktywności fizycznej charakteryzuje się wielce pokaźnym wachlarzem działania. Wskazano, że ludzie uprawiający jeździectwo (dalej) poprawili swoją równowagę, skorygowali postawę ciała oraz udoskonalili koordynację ruchową.

Ogromnie korzystny wpływ na organizm ma ponadto sam kontakt ze zwierzęciem, czego potwierdzeniem jest skuteczność hipoterapii. Płynne ruchy, będące rezultatem współpracy człowieka i konia dają poczucie niezwykłej harmonii, uspakajając skołatane nerwy i pozwalając odnaleźć wewnętrzny spokój, co z kolei umożliwia złagodzenie różnych nerwic czy też delikatnych stanów depresyjnych. Kto powinien zainteresować się jeździectwem? Każdy, komu zależy na utrzymaniu równowagi ciała i ducha.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowe obozy jeździeckie oferują szeroki zakres aktywności, dzięki czemu każdy zainteresowany może dobrać odpowiednią dyscyplinę niezależnie od wieku, predyspozycji czy umiejętności, w związku z czym stanowią fantastyczne rozwiązanie dla rodzin, chcących aktywnie spędzać wolny czas. Posiadanie własnego konia pociąga za sobą ogromne wydatki. Składa się na to nie tyko zakup zwierzęcia, należy pamiętać również o stajni, konieczności nabycia odpowiedniego sprzętu, codziennej pielęgnacji i stałej opiece weterynaryjnej, czego koszt może sięgać nawet 30 tysięcy złotych rocznie.

Sportowe obozy jeździeckie są alternatywą dla ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego konia – kliknij tutaj (kliknij tutaj). Jest to fantastyczna propozycją dla wszystkich, nie tylko dla zawodowców, dzięki czemu cieszy się niemalejącą popularnością wśród dzieci i młodzieży spragnionej kontaktu ze zwierzętami. Wykwalifikowana kadra trenerów i wychowawców sprawia, że sportowe obozy jeździeckie stanowią fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich chcących wzbogacić swoje zdolności jak i znaleźć w sobie nową pasję, nie nadwyrężając nazbyt domowego budżetu.