Pobyt w Grecji wiąże się głównie ze słońcem, piaszczystą plażą i morzem. Warto jednakże pamiętać, że są tutaj także prześliczne góry i czarująca obfitością przyroda, a tym samym wspaniałe warunki, ażeby zażyć nieco ruchu. Z całą pewnością wyjdzie nam to na zdrowie. W grę wchodzą górskie eskapady, ale także żeglowanie.

Grecja

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma prawdopodobnie lepszego miejsca do uprawiana sportów wodnych niż Grecja, a wyjątkowo jej wyspiarska strefa. Doskonała słoneczna aura, ciepłe oraz niczym niczym nie ograniczone wody z bezproblemowym dojściem do plaż oraz silny północny wiatr – oto doskonałe warunki dla każdego wielbiciela wodnego szaleństwa.

Największą sławą cieszą się kitesurfing i windsurfing. Niektóre ośrodki na wyspach odwiedzane są tylko po to, żeby rozpocząć tam naukę czy szlifować swe zdolności w tejże dyscyplinie. Bardzo popularne szkoły mają siedziby na przylądku Prasonisi czy w miejscowości Vasiliki. Coraz to częściej można trafić do ośrodka prowadzonego przez Polaków uznawanych zresztą w Grecji za świetnych nauczycieli.

Aby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak podróżować od razu do jednego z tych głośnych miejsc. Wystarczy znaleźć cichą zatoczkę z łagodną bryzą od morza.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej tomografia kraków o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Na pewno będzie można tam niedrogo pożyczyć sprzęt a także skorzystać z fachowej rady – tutaj.

Sprytnym pomysłem na urlop z wodną przygotutajest również zwiedzanie wysp dzięki charterowi jachtów. Daje on istotnie nie ograniczone możliwości, uwarunkowane wyłącznie grubością portmonetki a także naszymi biegłościami. Z wieloma firmami zdołamy umówić się na zwrot żaglówki w całkowicie innym punkcie niż port zaokrętowania, jest to nader wygodne. Idealne warunki panują na wiosnę bądź jesienią. Latem ceny są najwyższe, a silny i porywisty wiatr wymaga znacznego doświadczenia.

Jeżeli masz chęć pożeglować w Grecji nie czekaj, wpisz w przeglądarkę hasło: Grecja wczasy lub last minute all inclusive, a uzyskasz mnóstwo rezultatów!

Jeśli jednak żeglowanie z rozmaitych przyczyn nie jest naszą domeną, możemy skorzystać z rejsu miejscowym promem jakich wypływają tu setki. Będzie okazja odbycia malowniczej eskapady oraz zobaczenia otwartego morza.