Jeśli faktycznie mamy zamiar być dobrymi obywatelami, to powinniśmy pamiętać o tym, żeby segregować odpady. Oczywiście wielu ludzi twierdzi, że, co z tego, że oni segregują odpady, skoro pozostali będą mieć to w nosie. Ale najważniejsze to patrzeć na swoje podwórko. Jeśli można płacić za śmieci , które są posegregowane – mniejszą kwotęalbo za śmieci nieposegregowane większe pieniądze, dokładnie za odbiór śmieci, to sensowniej chyba jednak zabrać się za segregowanie śmieci.

Segregacja odpadów

Autor: m.a.r.c.
Źródło: http://www.flickr.com
Większe firmy są zmuszone na początku do odpowiedniej segregacji śmieci, a potem do ich utylizacji. A utylizacja odpadów (sprawdź) to między innymi spalanie w profesjonalnych spalarniach sporej części odpadów. A gdy będziemy brać pod uwagę odpady (toensmeier) związane z tym, co robią zakłady mięsne, wtedy często utylizacja jest związana z przerobem tych odpadów na jakieś towary. Oczywiście nie wszyscy się nad tym zastanawiają, bo nie każdy musi korzystać z tego typu towarów, ale w ten sposób korzysta się z odpadów. W końcu pojęliśmy, że zamiast składować śmieci należy je jakoś wykorzystywać.

Moda na recykling Dziś mamy modę na recykling, czyli na powtórne korzystanie z ogólnie pojętych śmieci. Jeżeli, więc mówimy o surowce wtórne (więcej) to te surowce, które zostały stworzone z odpadów. Przykładowo z papieru, czy butelek plastikowych możemy naprawdę bardzo dużo zrobić. Istnieją przedsiębiorstwa, które się tym fachowo zajmują. Jednak nim firma zacznie zajmować się surowcami przewiezionymi do nich wszystkie odpady muszą być właściwie przyszykowane.

Butelki PET nie mogą mieć nakrętek i nie może w nich znajdować się napój, słoiki muszą zostać oczyszczone, a tekturowe pudełka nie mogą mieć w środku żadnych folii. Jedynie w taki sposób damy radę zmienić konkretne surowce i uda się je powtórnie wykorzystać. Jeśli nie wiemy, co nadaje się do recyklingu to trzeba posprawdzać w sieci, a okaże się, że prawie wszystko nadaje się do drugiego wykorzystania, należy tylko owe odpady właściwie posegregować i przygotować. To pozwala na bardziej efektywną pracę na następnych etapach gdy dochodzi do recyklingu.