Doskwiera ci problem z nietrzymaniem moczu? Na szczęście jest na to rozwiązanie! Nazywane w ten sposób leczenie laserowe to zabieg, w którym chodzi o fototermiczne kurczenie ścianek pochwy. W czasie takiego zabiegu stosowany jest laser, który wpływa na wzmocnienie powięzi wewnątrz miedniczej a także ścianek pochwy.

rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomagany jest także obszar ujścia cewki moczowej. Światło laserowe dobrze pobudza włókna kolagenowe śluzówki, co powoduje, że są namnażane i wzmocnione. W ten sposób przyczynia się do kurczenia tkanek poddanych zabiegowi, co w konsekwencji przyczynia się do tego, że zmniejszony zostaje kąt nachylenia cewki moczowej.

W efekcie odnawiana jest jej zwykła funkcjonalność. Nietrzymanie moczu leczone laserem to zabieg niezwykle skuteczny, z którego korzysta duża liczba ludzi. Zanim rozpocznie się zabieg laserowy, pochwa operowanej, czyli przedsionek, wejście i kanał pochwy muszą by dobrze wyczyszczone oraz zdezynfekowane.

Potem identyczny roztwór dezynfekujący pozostaje osuszony i zlikwidowany z błony śluzowej. Potem wkładamy do pochwy pacjentki wziernik laserowy. Posiada on w swej budowie specjalnąPotem (klikaj)wicę frakcyjnego lasera zrobionym dodatkowo w okrężny adapter. Laser ułatwia z dokładnością naświetlanie przedniej ściany pochwy, z kolei energia w czasie następnych ruchów jest odkładanawzdłuż kanału pochwy.

Operacja leczenia laserem nietrzymania moczu jest zupełnie niegroźny (dowiedz się więcej: Klinika Gyncentrum). To przede wszystkim bardzo niegroźna, ale i nieinwazyjna i najbardziej precyzyjna metoda leczenia tego typu przypadłości. Metoda ta ma w stosunku do pozostałych metod wiele zalet. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort, a to jest zapewnione w czasie leczenia laserem. Co więcej, nie jest wymagane znieczulenie, ponieważ leczenie nie boli. Ponadto nie trzeba pozostawać potem w [potem (pozostałe wiadomości)zpital|szpitalu].

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Po zabiegu masz szansę po prostu wrócić do domu i spędzić resztę dnia całkowicie normalnie, nie zamartwiając się o ból czy inne dolegliwości. O czym warto pamiętać, to możliwe jest występowanie tak zwanego przesięku surowiczego. Nie mam się jednak tym zamartwiać, po prostu poprzez krótki czas do ustąpienia przesięku zaleca się stosowanie wkładek – .