Nasze funkcjonowanie jest ściśle związane z rytmem natury. Kiedy rozkwita, wstępują w nas siły witalne. Mamy nagle w sobie całą masę energii, chcemy zdobywać świat. Gdy szykuje się do spoczynku – wyciszamy się. Teraz, gdy dni stają się krótsze, bardziej ponure i chłodne, łatwo się przeziębiamy i zauważamy widoczny spadek energii.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy trudno o skupienie, wrócilibyśmy do domu by nadrobić niedobór snu. Często bywamy niespokojni, nie czujemy potrzeby, do wyjścia z domu.

Ciekawe opisy oczekują na Ciebie na kolejnej witrynie, która jest poświęcona tej samej dziedzinie. Kliknij w link i dowiedz się również (psychiatrabydgoszcz.com.pl/terapia-dla-par/) innych wiadomości.

Marzymy tylko o tym by nakryć się kocem na kanapie, włączyć choćby najnudniejszy program w telewizji i pochłonąć kawałek pysznego tortu truflowego. Dobrze wiesz o czym mowa? Jeżeli tak, to przypuszczalnie jesteś ofiarą zmniejszonego nasłonecznienia. Niestety, nie zawsze zły nastrój polega na gorszym samopoczuciu. Stan ten może przeistoczyć się w depresję sezonową, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (http://apteka.sloneczna24.pl/bez-recepty.html), a przeczytasz w tamtym miejscu bardzo ciekawe wiadomości, które zapadną Ci w pamięć.

Choruje na nią 3–4 proc. ludności w Polsce. Mimo, iż powody powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane.

Co pomaga:* Wzmożona aktywność fizyczna, także gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz.* Terapia światłem, opierająca się na leczniczym działaniu światła. Metoda ta przynosi zauważalne postępy w 60-80%, a pierwsze rezultaty, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, można zauważyć już po kilku dniach jej stosowania. Lampa została zaprojektowana w celu wyeliminowaniu objawów depresji sezonowej, lecz lista dolegliwości, które leczy jest sporo dłuższa. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a nawet łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą (więcej na temat lamp na depresję). * Wyjazd do ciepłych krajów.