Wiele osób myśli nad skutecznością porannego biegania. Tak zwany trening poranny ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Część więc mówi że można tak ćwiczyć, a pozostali, że wręcz odmiennie. Co interesujące każdy po trochu ma słuszności. Pamiętajmy, iż każdy z nas jest inny i nie ma jednej prawdziwej odpowiedzi, która mówi tak lub nie dla tego typu treningu. Niemniej, korzystnie rozwiać pewne niejasności.

na treningu

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto wiedzieć, iż jeśli chodzi o spalanie tłuszczów, to bieganie rano na pusty żołądek jest dość dobre. Dlaczego? Po nocy, a jeszcze przed śniadaniem stężenie glikogenu w mięśniach czy w wątrobie jest dosyć niskie, jednocześnie poziom cukrów również spada.

Myślisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, więc na pewno szczegóły w tekście umieszczone też Cię zaciekawią.

Są to faktycznie najlepsze warunki do spalania tłuszczu.

Kiedy więc organizm jest gotowydo życia po przespanej nocy, to wolniejsze procesy metabolizmu wchodzą na bardziej zaawansowane obroty, a to tak naprawdę sprzyja spalaniu tłuszczu, co ważne, także po treningu. Taki trening (serdecznie zapraszam) ma również wpływ na właściwe samopoczucie w ciągu dnia, jest to realne dzięki wzrostowi endorfin czyli hormonu, jaki między innymi obniża poziom stresu oraz poprawia nastrój. To jest bardzo pozytywne, jednakże są również i określone minusy. Rozpoczynamy bowiem dzień bez zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości energii. To sprawia więc, że intensywność i objętość porannego treningu nie może być zbyt duża. Jeśli jednakowoż zjemy porządne śniadanie, musimy trochę odczekać, aby organizm był w stanie wszystko strawić. Dzięki temu nasz trening stanie się dłuższy i szybszy, czyli dzięki czemu spalimy więcej kalorii. Bez właściwego stężenia glukozy we krwi, nasza koncentracja będzie faktycznie zburzona, co będzie skutkować deficytem skupienia.

W takiej sytuacji niestety łatwiej nabawić się kontuzji. Jednakowoż dość prędko przyswajamy specyficzne nawyki, więc w okresie około 3 tygodni można już się przyzwyczaić, żeby mieć całkowitą kontrolę nad treningiem rano. Taki trening to rzeczywiście perfekcyjne rozpoczęcie dnia, możemy polecić go więc każdemu. Jednocześnie możliwe, że potrzebujesz osoby, która zaoferuje ci większą ilość interesujących i skutecznych porad? Najlepiej zatrudnić wtedy specjalistę, jak trener osobisty Poznań.