Osoby energiczne, lubiące ruch często narażone są na urazy. Dotykają one nie tylko zawodowo parających się sportem, ale także laików. Osoby o niskiej odporności układu szkieletowego, mięśniowego wystawione są na urazy sportowe.

Urazy sportowe – co robić?Poważne urazy są niesłychanie przykre i wymagają kompetentnej porady medycznej. Bolesność mięśni bezpośrednio po ćwiczeniach jest czymś oczywistym i najlepiej łagodzić go ruchem, nieraz wypada zrobić sobie krótką przerwę. Po zajęciach sportowych warto wziąć ciepłą kąpiel, która ochrania przed wystąpieniem bólu.

Lekarz

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

częstymi kontuzjami są: stłuczenia, zwichnięcia, naderwanie ścięgna, nadciągnięcia. Jedno z częstszych zranień to stłuczenie. Może dojść do niego podczas upadku, dochodzi wówczas do defektu naczyń krwionośnych, a w efekcie do powstania krwiaka. Aby złagodzić ból i zminimalizować obrzęk wypada przyłożyć na bolące miejsce zimny opatrunek, który obkurcza naczynia krwionośne. Częste urazy sportowe u siatkarzy, koszykarzy to zwichnięcia polegające na wysunięciu się zakończenia kości poza naturalne ustawienie w stawie. Poważna kontuzja to złamanie kości. Niosąc pierwszą pomoc należy unieruchomić dwa sąsiadujące z obrażeniem stawy. Ranę ochraniamy jałowym opatrunkiem i dzwonimy po pogotowie.Przeszkodą do zawodowego uprawiania sportu mogą być choroby układu oddechowego. poradnia (zobacz: www.pomocpsychologa.pl ) pulmonologiczna to miejsce, gdzie można skorzystać z usług pulmonologa. Doktorzy ci zajmują się chorobami związanymi z płucami, gardłem, oskrzelami.

Wrocław – gdy idziesz do poradni pulmonologicznej!
Najczęściej występujące choroby układu oddechowego to gruźlica, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, dusznica oskrzelowa. Żeby nie doszło do rozwinięcia się groźnej choroby, w poradniach wykonywane są badania zapobiegawcze które mają na celu początkowe zdiagnozowanie schorzenia. Jednym z nich jest badanie spirometryczne w czasie, którego ocenia się pojemność płuc. Zaleceniem do tego badania jest palenie papierosów, ranny kaszel, szybkie zmęczenie przy niedużym wysiłku, problemy ze spaniem.
Dbając o swoje zdrowie warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa poradnia (renomowana poradnia w Legnicy) pulmonologiczna i w przypadku dokuczających oznak skorzystać z pomocy profesjonalisty, który zaordynuje odpowiednie badania.
Ważne informacje orthos info