Sporo młodych i starszych ludzi wybiera piłkę nożną albo koszykówkę, jako sport, który zajmuje ich wolny czas. A rzeczywistość jest taka, że kiedy dziecko ma te kilkanaście lat naprawdę warto pokazać mu, że inne aktywne spędzanie czasu też może być ciekawe.

Naprawdę powinniśmy dziecku pokazać różne drogi, może akurat też będą mu się podobały i będzie chciał zmienić swą główną dyscyplinę sportu? Ciekawym pomysłem są kajaki. Kajaki to najlepsze rozwiązanie, gdy tak naprawdę brakuje nam czasu na wspólne bycie z rodziną. Wspólne wypady na kajaki sprawią, że dowiemy się więcej na swój temat i gdy znajdziemy się razem w domu nie będziemy siedzieć w swoich pokojach, tylko siądziemy wspólnie przy stole i będziemy myśleć o następnej trasie (np. na ) albo będziemy wspominać ostatni wypad na kajaki.

Zawsze można zapisać się na spływ
Na pewno wiele razy słyszeliśmy, że w naszej okolicy jest organizowany spływ kajakowy. Ale często z powodu tego, że nigdy nie siedzieliśmy w kajaku, nie zapisujemy się. Tymczasem spływy kajakowe nie są organizowane tylko dla ludzi, którzy mieli do czynienia z pływaniem na kajaku.

na kajakach w Ciechocinku

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście są spływy dla ludzi bardziej wtajemniczonych, ale jest też cały ogrom spływów kajakowych dla każdej chętnej osoby. Nie musimy umieć pływać, bo ludzie organizujący wszystko dbają o to, żeby było bezpiecznie i wszyscy uczestnicy otrzymują kapok. Poza tym organizator wypożycza kajaki, więc tym, że nie mamy kajaku też nie musimy się przejmować. Nie trzeba się również przejmować tym, że brak nam partnera do kajaku. Na pewno będzie jakaś jedynka, a jeżeli jesteśmy pierwszy raz na spływie, to na bank znajdzie się ktoś, kto nam pomoże i będziemy płynęli z kimś. Tak naprawdę granice istnieją tylko w naszej głowie. Wystarczy jedynie wziąć telefon i wystukać numer, żeby móc wziąć udział w spływie kajakowym. Po takim spływie będziemy na sto procent bogatsi o wiele wrażeń i nowe znajomości. Oferta spływów kajakowych na .

Dobrze, więc zamiast się zamartwiać po prostu spróbować. Jeśli po pierwszym razie nam się nie spodoba nie będziemy musieli już więcej zapisywać się na spływy kajakowe i będzie można szukać innych sposobów na spędzanie wolnego czasu. A prawda jest taka, że jeśli nie spróbujemy to nigdy nie będziemy wiedzieli czy to fajna przygoda. Warto, więc zapisać się na spływ kajakowy albo na zajęcia z tańca współczesnego. Nigdy nie wiadomo, co tak naprawdę nam w duszy gra, dopóki nie damy sobie szansy na pierwszą próbę.