Niestrawność to często spotykana dolegliwość, która mogłaby być wywoływana za ciężką dietą, przejedzeniem lub stresem. Niestrawność może posiadać przeróżne objawy, m.in. ból za mostkiem, w klatce piersiowej albo pieczenie w gardle.
Mogłyby wystąpić również wielokrotne odbijanie, uczucie przepełnienia albo ucisk brzucha.

lek na zgagę

Autor: ShishirS
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje naturalnie niezawodny lek na zgagę.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz w treści (http://flowshop.org/products/susz-cbd-strawberry) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam dodatkowe wiadomości. One również podnoszą taką problematykę.

Mógłby być nim choćby inhibitor pompy protonowej, jaki redukuje tworzenie się kwasu żołądkowego. Bardzo słynnym symptomem niestrawności jest także zgaga, która opisywana jest przez ludzi jako pieczenie w gardle. Jest to dyskomfort, który wywołany jest cofaniem się do przełyku kwasu żołądkowego razem z treścią pokarmu. Do najpopularniejszych źródeł pojawiania się zgagi zaliczają się m.in. nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe , zatem objadanie się w nocy czy też jedzenie w zabieganiu. Do tego typu złych przyzwyczajeń należy również picie alkoholu, spożywanie słodkości lub smażonych albo (rekomendują nas) tłustych potraw. Co ciekawe, na występowanie się zgagi może mieć także wpływ palenie tytoniu.

Aby zredukować tę niemiłą przypadłość, wykorzystywane jest leczenie farmakologiczne, zioła lub różnego rodzaju domowe metody. Niezwykle dobrą wiadomością może być to, że nawet leki na zgagę, które są oferowane w aptekach bez recepty, także są bardzo skuteczne. Co więcej, one również poprawiają samopoczucie dość szybko. Oferowane są w formie powlekanych tabletek albo do ssania. Mogłyby być także proponowane w formie kapsułek, zawiesiny lub granulatu. leki te neutralizują działanie kwasu żołądkowego.

Stosowane są również wymienione inhibitory i leki rozkurczające. Do łagodzenia symptomów niestrawności można także stosować zioła, choćby owoc kopru włoskiego albo prawoślaz lekarski. Dobre jest też siemię lniane.