Prawidłowa liczba mrugnięć oka w ciągu minuty, powinna wynieść ok. 12 razy, jednak w czasie pracy przy komputerowym monitorze ilość ta zmniejsza się ponad dwukrotnie. Udaremnia to niestety normalne zwilżanie oczu.
Poza tym długotrwała praca przy ekranie ma wpływ na obniżenie umiejętności akomodacyjnych czy też osłabiania mięśni oczu.

Na osłabianie oczu ma także wpływ migotanie i promieniowanie monitora komputerowego. Do typowych symptomów wspomnianego syndromu należą m.in.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygowały Cię opublikowane tutaj notatki, to czytaj informacje (http://maxhemp.pl/kroplowka-b-complex/), który jest w tym linku. Tam wyszukasz więcej informacji.

ból oczu, osłabienie widzenia, swędzenie, zespół suchego oka czy utrudnienia w koncentracji. Na szczęście co poniektóre z nich można zmniejszyć w swoim zakresie, przy czym najlepiej będzie korzystać z profesjonalnej porady. Jeśli interesuje Cię właściwa klinika okulistyczna Kraków jest miastem, w którym ją odnajdziesz. Tam dostaniesz najlepszą pomoc, jednak wcześniej możesz też wykonać parę rzeczy samodzielnie.

http://jojomobile.eu/oferta
klinika okulistyczna kraków

Autor: Tricia
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz przykładowo ustawić ekran bokiem do okna, żeby zapewnić dostęp naturalnego światła. Od monitora nie może się odbijać jakiekolwiek oświetlenie. Środek tego ekranu musi znajdować się ok. 10-13 centymetrów poniżej poziomu wzroku, natomiast odległość od twarzy powinna być w zakresie 40-75 cm. W celu unikania niepotrzebnych symptomów, trzeba używać kropli do oczu. Oczywiście najlepiej byłoby, jakby nie zawierały one jakichkolwiek konserwantów.

Jeżeli wymagana okaże się interwencja okulisty, w klinice okulistycznej przeprowadzane są zabiegi laserowej korekcji wzroku, leczenie zaćmy czy jaskry.

Jeżeli dokładnie pragniesz zgłębić dane na przedstawiany temat, to obowiązkowo wejdź na serwis internetowy. W tamtym miejscu są ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo.

Naturalnie przed przeprowadzeniem jakiegoś zabiegu wymagane byłyby badania kwalifikacyjne. Są one odpłatne, jednak należy traktować je jak inwestycję.