Nadchodzi sezon na chorobę i przeziębienia. Wiele osób zadaje sobie pytanie w jaki sposób pokonać uciążliwe objawy. Czy można znaleźć metody, które odniosą skutek i przyniosą choremu ulgę? Wbrew pozorom istnieje bardzo dużo sprawdzonych naturalnych sposobów.

Jednym z objawów jest przykładowo katar. Pomimo powiedzenia, że katar nieleczony trwa tydzień, a leczony siedem dni są sprawdzone metody walki z nim. Nadużywanie kropli do nosa jest niebezpieczne, ponieważ mogą one uszkadzać śluzówkę. Gdy ktoś chce w naturalny sposób wyleczyć wodnisty katar i oczyścić drogi oddechowe są inhalacje. jest to bardzo łatwy i szybki sposób. Wystarczy w garnku zgotować wodę, dodać do niej kilka kropel olejków zapachowych, a potem wdychać opary wydobywające się z naczynia. Można stosować przykładowo amol, kamforę albo olejek eukaliptusowy. Dla lepszego efektu można nakryć głowę ręcznikiem lub bawełnianą chustką. Innym sposobem jest kupno inhalatora. Jego ceny wahają się od 120 złotych, a jest on dobrą inwestycją. Jest to bardzo ważne, że korzystają z niego zarówno dzieci jak i dorośli.

Gdy kaszel nie che odpuścić

garść tabletek

Źródło: flickr.com

Inhalacje są dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwalczają one kaszel suchy i mokry. Może to wykluczyć możliwość używania antybiotyków, co okazuje się być dobrym rozwiązaniem. Syropy na kaszel mogą być również pomocne, a można je nabyć bez recepty w każdej aptece np. . Oczywiście nie można pominąć zasług jakie niesie ze sobą standardowa herbata z cytryną lub mleka z miodem. Gdy połączy się to z kąpielą, wylegiwaniem się w łóżku i długim snem, może zdziałać cuda. Będzie to wpływało bardzo dobrze na nasz stan zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Gdy spędza się dużo czasu w pomieszczeniu, a w szczególności podczas choroby, należy odpowiednio nawilżyć powietrze w mieszkaniu. Można do tego zastosować urządzenia służące do nawilżania, albo zastosować zwykły mokry ręcznik powieszony na grzejniku. Jest to ważne, alby śluzówka nosa nie została wysuszona podczas przeziębienia.

Spokojny sen

Bardzo często zdarza się, że podczas przeziębienia spokojny sen nie jest możliwy. Jest to duży kłopot dla osób, które podczas snu oddychają głównie przez nos. dlatego tak istotne są oczyszczone drogi oddechowe, ponieważ zdrowy sen prowadzi do wyleczenia. Dobrym, a zarazem naturalnym sposobem na odetkany nos jest chrzan lub czosnek koło stolika nocnego co na katar działa niwelująco. Ich ostra woń sprawi, że nasze drogi oddechowe będą oczyszczone przez całą noc. Kolejnym dobrym sposobem na szybki powrót do zdrowia jest syrop z cebuli. Jego receptura jest prosta: wystarczy posiekać cebulę, dodać do niej cukier i pozostawić na kilka dni. Wywar może nie smakuje najlepiej, lecz jego skutki są zadowalające. Ułatwia oczyszczenie dróg oddechowych, podnosi odporność oraz niweluje kaszel. Jednak przy każdej kuracji należy pamiętać, żeby żadne objawy choroby nie zostały zlekceważone. Gdy tylko się nasilą, nawet gdy leczymy się w naturalny sposób, należy udać się do lekarza. ręcznik – do sprawdzenia na tej stronie