Badania wykonywane w laboratoriach chemicznych wymagają wykorzystania specjalnego sprzętu, który z jednej strony doskonale nadaje się do wszystkich czynności, a z drugiej natomiast zapewnia laborantom i całemu otoczeniu stuprocentowe bezpieczeństwo.

Cellulit można pokonać dietą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Do czynności, w których wykorzystywane są substancje, które stanowią prawdopodobne niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka, używane są tzw. dygestoria laboratoryjne.

Jeśli chciałbyś zobaczyć większą ilość informacji na nakreślany tu temat, to szczerze zalecamy ten artykuł (http://titaniumdental.pl/chirurgia/) – kliknij oraz zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Są to sprzęty składające się z częściowo oszklonego miejsca badawczego, co może utrudniać różnorodnego rodzaju chemikaliom wydostawanie się na zewnątrz. Komora w dygestorium zaopatrzona jest m.in. w innowacyjny system wentylacyjny, który gwarantuje usuwanie jakichkolwiek toksycznych substancji chemicznych czy też gazów, które wydzielane są w czasie prac wykonywanych w laboratorium. Tego typu urządzenia są zbudowane przy pomocy materiałów, które są wytrzymałe m.in. na działanie warunków mechanicznych, chemicznych czy termicznych.

Do pracy z gazami ciężkimi, mogą być one poza tym zaopatrzone w znajdujący się na dole wyciąg. Bardzo usprawnia to wietrzenie przestrzeni roboczej. Mogłoby być ono produkowane w różnorodnych rozmiarach. Tego typu dygestoria muszą spełniać wszelkie odpowiednie europejskie standardy, np. PN EN 14175:2006. Zazwyczaj są one wytwarzane w postaci szafki, ale występują także wersje o innym kształcie, np. okrągłych. Dygestoria zazwyczaj produkowane są ze stali nierdzewnej, jednak występują również wersje, do wytworzenia których użyto laminatu.

Komora robocza jest w takim urządzeniu w całości wypełniona od wewnątrz wkładką polipropylenową, ze stali nie rdzewiejącej albo laminatu. Stal nierdzewna jest idealna do środowiska niewymagającego odnośnie chemicznej wytrzymałości oraz dużych pod względem odporności mechanicznej oraz termicznej.