Wiele osób narzeka czasem na zgagę. Jest to dolegliwość polegająca na uczuciu pieczenia w okolicach gardła czy też przełyku. Istnieją oczywiście odpowiednie lekarstwa, jednak zanim objaw ten nie będzie przewlekły, należałoby wcześniej wypróbować domowe metody.

Jednym z w najwyższym stopniu tradycyjnych sposobów na zlikwidowanie zgagi jest przygotowanie i wypicie herbatki imbirowej. Należy ją pić codziennie około 20 minut przed zjedzeniem swojego posiłku.

Aby znaleźć podobne informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niesamowicie ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

W ten sposób można by uspokoić nieco własny żołądek i powstrzymać wydalanie gazów. Wszystkie posiłki muszą być oczywiście w większym stopniu rozłożone w ciągu dnia. Kolejnym sposobem na zgagę jest zawierająca alkaliczne cechy oraz obfita w minerały musztarda. Ma ona także cechy, które skutecznie neutralizują będące w układzie pokarmowym kwasy. Gdy odczujemy nieprzyjemny smak kwasu żołądkowego, zazwyczaj wystarczy wziąć łyżkę najlepszej musztardy i od razu poczuje się ukojenie. Pamiętaj jednak, że domowe sposoby na zgagę nie mogą być używane za długo. Jeśli problemy występują przez zdecydowanie za długi czas, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

okulary

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak chciałbyś poznać więcej takich domowych „lekarstw”, to spróbuj jeszcze sok aloesowy. Wystarczy tylko połowa szklanki, ponieważ sok ten działa przeczyszczająco. Taki palący problem może też ugasić mała łyżeczka sody oczyszczonej, ponieważ ma ona wyższe pH oraz może tym samym neutralizować kwasy żołądkowe.

Ostatni tutaj omawiany sposób być może nie jest zbytnio elegancki, ale bywa tak samo skuteczny, jak inne tutaj wymienione. Idzie o żucie gumy, która nie posiada zawartości cukru. Zwiększa ona ilość obecnej w gardle śliny, a tym samym zapewnia lepsze trawienie.

Jeśli w zamieszczonym tu poście nie znalazłeś interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (https://implantis.com.pl/) inny tego typu tekst.

/J]