Jeśli cierpimy na różnego rodzaju bóle, które jednak należą do kategorii tych dosyć słabych, zazwyczaj stosujemy leki popularne oraz dostępne bez większego problemu w aptekach.

Do bólów tego typu należy m.in. ból (zobacz dyżur stomatologiczny wrocław) zębów, bóle stawowe, pourazowe czy też nerwobóle.
Tego typu środkami są stosunkowo niedrogie leki o nazwie Ibum Forte. Tabletki należy zażywać zależnie od natężenia bólu co około 4-6 godzin. Maksymalna dobowa dawka nie może być większa od 1200 mg. Kapsułki powinny być przyjmowane dopiero po posiłkach. Trzeba mieć w pamięci, żeby nie dawać tego leku dzieciom, które nie ukończyły jeszcze dwunastego roku życia. Przed zastosowaniem lekarstwa trzeba się zapoznać z jego właściwościami, które są przedstawione w zawartej w opakowaniu broszurce. Równie istotne jest sprawdzenie zamieszczonej na pudełku daty przydatności do użycia. Jeżeli ten już upłynął, w żadnym wypadku nie można stosować już takiego leku. Powinien on być trzymany w dobrze zamkniętym opakowaniu w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci.
zaufanie
Jak pozbyć się żylaków?

Autor: stock.xchng
Źródło: stock.xchng
ibum forte

Autor: Midland
Źródło: Midland
Niestety ten lek, podobnie jak wszystkie odmienne, może wywoływać skutki uboczne. Zaliczają się do nich m.in. wymioty, niestrawność, wzdęcia czy też zaparcia. Osoby, które posiadają nadwrażliwość na działanie ibuprofenu, wrzody żołądka lub dwunastnicy, powinny skonsultować się z lekarzem. Ponadto leku takiego nie mogą zażywać panie w ciąży (zwłaszcza w III trymestrze) lub karmiące przy pomocy piersi.

Preparatu Ibum Forte nie należy się ponadto zażywać razem z lekami moczopędnymi, przeciwzakrzepowymi lub NLPZ.

Zafrapował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to bardzo użyteczna strona (http://www.odoklinika.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/), która również okaże się warta Twojej uwagi!

Cena kapsułek to około 10 złotych za 12 tabletek. Bardziej znaczące pudełko to bardziej znacząca cena.