Żadna osoba nie lubi, kiedy boli go ząb. Jest to najbardziej silny ból, jaki może dotknąć osobę ludzką. Nocny ból, pulsujący to znak, że miazga zęba przechodzi zapalenie. Wówczas powinniśmy pójść do stomatologa.
W takiej sytuacji należy jak najprędzej zażyć przeciwbólową tabletkę oraz zgłosić się do stomatologa.

okulary

Autor: Nicholas Smale
Źródło: http://www.flickr.com
Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

On po wcześniejszym znieczuleniu otworzy ząb oraz zlikwiduje schorowaną miazgę. Potem nadchodzi kolej na kanałowe leczenie zęba. Jeżeli ząb jest martwy lub błędnie zaleczony, wtedy pojawia się obrzęk. Korzenie nie zlikwidowane także mogłyby spowodować opuchnięcie. Należy wtedy także wziąć przeciwbólową kapsułkę i wykonać sobie zimny okład. Ograniczy on narastanie opuchlizny. Wtedy również pacjent musi prędko trafić do dentysty. Usuwa on przyczyny obrzęku to znaczy otwiera ząb oraz oczyszcza korzeniowe kanały. Gdy źródłem opuchlizny jest wyrzynająca się ósemka, wtedy wystarczy zazwyczaj przepłukanie dziąsłowej kieszeni oraz założenie pod dziąsło lekarstwa. Potrzebny może być w takiej sytuacji antybiotyk.
Kiedy wypadnie wypełnienie, ząb wystawiony jest na atak bakterii.

Zainteresował Cię nasz wpis? Więc wejdź na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć tu (https://intersport.pl/sporty/narciarstwo/odziez-narciarska/spodnie-narciarskie-meskie.html) świeże treści, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Po pewnym czasie dojść mogłoby do zainfekowania miazgi zębowej i trzeba będzie rozpocząć leczenie kanałowe. Do tego ostre krawędzie zęba (witryna w tym temacie) bez plomby kaleczą język. Trzeba wtedy niezwłocznie udać się do dentysty. Po jakimś stłuczeniu ząb może wypaść razem z korzeniem. Wtedy należy jak najszybciej pójść do dentysty. Do tego czasu trzeba ząb przechowywać pod językiem i należy zwracać uwagę, żeby go nie połknąć.

Po oczyszczeniu zęba lekarz wprowadzi go do dołka po zębie oraz przylepi go specjalną taśmą do pobliskich zębów. Bardziej znaczące szanse na wgojenie zęba ma osoba młoda oraz jeśli ząb nie przebywał zbyt długo poza zębodołem. Czas jest tu niezwykle istotny i to on decyduje o powodzeniu operacji wgojenia zęba.