Jeszcze niedawno najlepiej zarabiającym sportowcem był zawodnik golfa, co doskonale będzie świadczyć o ogromnej popularności tego sportu. Szacuje się, że obecnie w golfa systematycznie gra ponad sto pięćdziesiąt milionów ludzi z całego świata, co uczyniło go jednym z najbardziej popularnych sportów.

Golfista

Autor: Sobienie Królewskie Golf & Count
Golf zaliczany był również do sportów elitarnych, czasami przez konieczność przynależenia do jakiś klubów, w których szeregi wcale tak prosto nie było wejść. Lecz coraz większa ilość pól golfowych spowodowała, że stał się on powoli dostępny dla każdego, kto tylko będzie miał chęci na to, abywziąć do ręki kije. W Polsce golf zaczął się pojawiać niezbyt dawno, bo raptem dwadzieścia lat temu.

Na początku było to raptem parę pól, jednak i to powoli się zmienia i zaczyna ich przybywać. Szacuje się, że dzisiaj w naszym kraju aktywnie gra w golfa blisko dwadzieścia tysięcy osób, nie licząc rzecz jasna tych, którzy na jednej wizycie na polu rezygnują. Z roku na rok przybywa również coraz lepiej obsadzonych turniejów, w ostatnim czasie zaczynają się na nich pojawiać również zagraniczni gracze. Oczywiście jeszcze wiele lat musi upłynąć, żeby golf u nas dorównał popularności w innych krajach, lecz wszystko idzie w dobrą stronę. Osoby obawiające się z różnych powodów gry w golfa powinny sobie wyjaśnić parę rzeczy.Przede wszystkim golf nie należy do sportów elitarnych, na jaki często jest kreowany. Zwłaszcza na początku nie wymaga jakiś wielkich finansowych nakładów, bo będzie wymagał jedynie odpowiedniej odzieży sportowej. Kije można bez problemów można pożyczyć, jeśli ktoś zdecyduje, że jednak ten sport będzie mu odpowiadał, to może zakupić własne, za całkiem przyzwoity komplet nie powinien zapłacić więcej niż kilkaset złotych. Początkującym graczom zalecane jest wykupienie paru lekcji z jakiś trenerem. Nawet kilkugodzinny kurs golfa we Wrocławiu (pomysła na prezent – lekcja / kurs golfa – Wrocław) da możliwość poznania podstawowych uderzeń i techniki grania. Przez to pojawiając się na polu golfowym na swoją pierwszą rozgrywkę będzie się miało już wiedzę, na czym dokładnie ten sport będzie polegał.