Kontuzja kolana, niezależnie jaka, jest schorzeniem poważnym. Nigdy nie można jej ignorować, gdyż bez specjalistycznego leczenie, nic się nie naprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest niezwykle poważnym uszkodzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najważniejszy. Choć tak właśnie jest, należy pamiętać, że nie jest jedynym, w związku z czym objawy zerwania mogą być różne.

zabieg chirurgiczny

Autor: CEHURD CEHURD
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jednak jest to uczucie uciekania kolana, tzn. braku stabilności. Jest to połączone z bólem, naprawdę ostrym oraz specyficznym dźwiękiem, który jest – istotnie tutaj www.dziegielewska.eu podobny do trzasku. W dodatku schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która chociaż może znikać, zostawia uczucie dyskomfortu. Jako że ACL pozwala nam odczuwać, gdzie znajduje się nasze kolano oraz w jakiej pozycji, jego sprawne działanie jest naprawdę bardzo istotne. Jak leczone jest to schorzenie?

Na początku przeprowadzana jest artroskopia, czyli metoda leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do uprzednio wykonanego otworu. Do drugiego otworu wprowadza się natomiast niezbędne do wszelkich napraw narzędzia. Dzięki kamerze specjalista może dokładnie zoperować dane miejsce. Po zakończeniu zabiegu pacjentowi zakładane są szwy. Najczęściej zostawanie w szpitalu nie jest konieczne. Przy rekonstrukcji ACL, naprawia się wtedy każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeśli musi być na nas przeprowadzana artroskopia kolana Wrocław posiada sztab specjalistów, którzy mogą wykonać taki zabieg. Jak wspomniano, artroskopia jest poprzedzającym etapem dla odnowy więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Następnym krokiem jest (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) pobieranie fragmentu tkanek: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolicy operowanego miejsca. Pobrany materiał wprowadzany jest to odpowiednio wcześniej przygotowanych tuneli, ulokowanych w kościach. Dopasowuje się go przy użyciu implantów. Kolejno zakłada się dreny, które wyjmuje się po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po operacji trwa 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od operacji wykonywana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 10 tygodni należy nosić specjalny stabilizator. Podobnie jak w wypadku artroskopii, jeżeli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław ma bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz pod tym adresem: sprawdź na stronie.

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcja więzadła krzyżowego przedniego jest bardzo poważnym schorzeniem, którego zdecydowanie nie powinno się ignorować, gdyż nieleczone może prowadzić do dużych konsekwencji. Kolano przestaje być stabilne, a my jesteśmy narażeni na zwyrodnienie stawu kolanowego. W związku z tym naprawdę powinno się udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by cieszyć się zdrowiem.