Zgaga to dość niemiła dolegliwość, która określana jest jako pieczenie w gardle. Istnieje kilka przyczyn, które powodują pojawienie się zgagi. Może zostać spowodowana przez stosowanie niektórych lekarstw np. takich, które zawierają kwas acetylosalicynowy.

ludzie

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Na szczęście przypadłość tę można by efektywnie leczyć.
Pojawienie się tej przypadłości może być też objawem powstawania pewnej groźniejszej choroby. Możliwe przyczyny to niestrawność lub np. wrzody dwunastnicy. Bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka źródeł jej zaistnienia. Mogłyby nimi być choroby systemu pokarmowego lub palenie papierosów na czczo. Jeszcze odmienna ewentualna przyczyna to zbytnie objadanie się. Tego typu zachowania mogą powiększyć ucisk przepony na Żołądek.

Zajmujący materiał? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające zagadnienia przeczytasz też we wpisie, który jest tutaj.

W aptece do kupienia jest bez recepty lek na zgagę i jeżeli dysfunkcja ta nie pojawia się za często, to najprawdopodobniej nie jest objawem zaistnienia bardziej poważnej choroby. Jeśli jednak uczucie pieczenia pojawia się dosyć często, należy udać się do doktora. Takie lekarstwa powinny zobojętnić kwas żołądkowy i powlec błonę śluzową warstwą ochronną.

lek na zgagę

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
Powłoka ta powinna uniemożliwić dotarcie do żołądka kwasu solnego oraz zredukować ilość występujących w żołądku gazów. To one właśnie powodują odczucie przejedzenia. Takie lekarstwa będą skuteczne tylko wówczas, jeśli nie będą używane objawowo, tzn.

Czy nasz wpis zaciekawił Cię tak bardzo, że chcesz więcej? Zatem po kolejne informacje zapraszamy do podanego linku. Tam jest ciekawy news (https://titaniumdental.pl/dental-trip/).

osoba mająca zgagę powinna zażyć całe opakowanie.

W innym przypadku mogłoby zaistnieć wzmożone wydzielanie niepożądanych kwasów żołądkowych, co jest szkodliwe dla całego przewodu pokarmowego. Jeżeli wspomniane objawy będą pojawiać się często, prawdopodobnie konieczna okaże się gastroskopia, która mogłaby pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn.