Dla wielu ludzi schludny wygląd to nie całość. Są osoby, które pragną dążyć za modą i wykreować własny styl choćby poprzez noszone przez swoją osobę okulary. Ich projektanci mają niezwykle szerokie pole do manewru.

Okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban) mogą być stworzone bez ramek, z grubymi lub cienkimi ramkami, które mogłyby posiadać różne kolory.

Zazwyczaj mogłyby być czarne albo czerwone. Każdy mógłby zdecydować się nawet na kilka par okularów. Można wówczas wybierać je w zależności od konkretnej okoliczności. Podobnie jak wybiera się do różnych okazji najbardziej pasujące obuwie. Doskonale pamiętają o tym autorzy, którzy cyklicznie przygotowują oferty nowych stylistycznych rozwiązań. okulary męskie mogą być wykonane w wersji z zausznikami albo jedynie poziomym elementem, który jednak nie jest zaczepiony za uszy. Odmienny rodzaj okularów to taki, w jakich szkłaprzyciemnione tak, że u góry są w większym stopniu przyciemnione niż u dołu. W salonie optycznym znajdziemy olbrzymi wybór różnego rodzaju oprawek: damskie, dziecięce czy dla mężczyzn. W tego typu miejscu będziemy w stanie zmierzyć te, które w najwyższym stopniu nam pasują, zobaczyć w jaki sposób się w nich prezentujemy oraz poradzić się sprzedającego.
Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Alkoholizm

Autor: DAVID MONROY
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szukamy binokli przeciwsłonecznych należy pamiętać, żeby dobrać takie, jakie mają odpowiednie filtry. Jedynie one mogłyby zapewniać bezpieczeństwo oczu. Są także okulary (www.rajsoczewek.pl/ray-ban-erika) utworzone dla ludzi lubiących dynamicznie spędzać czas.

Są one niezwykle ciekawe stylistycznie, a ich kształt chroni oczy również przed działaniem wiatru. Szkła w tego typu okularach mogłyby przypominać trochę kształt odwróconej o 90 stopni łzy. Inne z kolei mogłyby być w kształcie okręgu albo klasyczne. Wszystko jest kwestią gustu.