Narząd wzroku jest najważniejszy narząd receptorowy człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. To dzięki nim poznajemy świat i jego wspaniałości. Toteż tak ważne jest, byśmy troszczyli się o ten narząd i nie bagatelizowali oznak różnego rodzaju chorób z nimi związanych.

Bo jeśli np. obserwujemy coraz większe problemy z widzeniem podczas czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem sprawia nam nie lada trudności – to może znaczyć, że chorujemy na zaćmę, czyli częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki (przetestuj w promocji zobaczysz na tym serwisie ) oka – więcej o zabiegu na stronie .

Głównym sygnałem zaćmy jest trwające etapami pogarszanie się ostrości wzroku. Z czasem dochodzi do zmętnienia soczewki (www.rajsoczewek.pl/) oka.

klinika okulistyczna

Źródło: www.gyncentrum.pl
Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie istnieje żaden lek przeciwdziałający zaćmie, więc wskazana jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy opiera się na pozbyciu się zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najwyższą jakość obrazu. Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. , jest bezbolesny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja jest niezwykle szybka, a pacjent zwykle odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania zaledwie kilka dni od przeprowadzonego zabiegu.
A co gdy nasza wada wzroku jest do wyleczenia przy pomocy okularów, lecz czujemy dyskomfort zakładając je, ponieważ jesteśmy zdania, że przeszkadzają w makijażu lub w uprawianiu sportu? Skutecznym wyjściem z tych dylematów jest laserowa operacja oczu (zobacz na tej podstronie). Podstawowe korzyści przeprowadzenia laserowej korekcji wad wzroku:

* laserowa korekcja zapewnia nam całkowitą rezygnację z okularów,
* zabieg operacyjny jest bezbolesny i trwa około kwadransa,
* krótki okres rekonwalescencji, a co za tym idzie szybki powrót do aktywnego życia,
* nikłe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po przeprowadzonej ingerencji chirurgicznej.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością wykonywanych zabiegów. Toteż tak ważne jest, by klinika którą wybierzemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Zapytajmy znajomych, sprawdźmy strony klinik okulistycznych, posiadających swoje strony w internecie, a z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę. Z właściwie wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.