Zez jest wadą wzroku, która może skutecznie uprzykrzyć życie w wielu dziedzinach życia. Specyfika tego schorzenia polega nie na wadzie soczewki czy rogówki jak w innych wadach oczu, ale na osłabieniu mięśni oczu. Ludzie cierpiące na tę chorobę mogą mieć kłopoty w grze w siatkówkę, kierowaniu samochodem, a nawet w niektórych miejscach pracy – chociażby w operowaniu maszynami.

Wybór najskuteczniejszej metody leczenia okulistycznego często nie należy do prostych zadań, lecz dzięki mocno szybkiemu rozwojowi medycyny ogrom chorób, które były trudne do wyleczenia, są możliwe do zwalczenia. Zez może być wyleczony, w zależności od jego typu a, także pochodzenia, odpowiednimi okularami i ćwiczeniami, ale najszybszym oraz najskuteczniejszym wyjściem jest operacja zeza.

Czy jesteś uradowany z treści powyższego wpisu? Jeżeli tak, to podaję również mój odnośnik do nowej witryny. Namawiam!

Dotyczy to również okulistyki. W nowym tysiącleciu wiele chorób oczu można leczyć znakomitymi, nowoczesnymi metodami.

oko

Autor: Eivind Sorgenfryd
Źródło: http://www.flickr.com

Czasy, gdy mechaniczne operacje chirurgiczne były robione na oczach, z czasem przechodzą do przeszłości. Obecnie dużo bardziej precyzyjnym narzędziem są wspaniałe lasery do chirurgii i mikrochirurgii, które pozwalają na dużo większą precyzję, co z jasnych względów ma znaczenie w jakości leczenia. Wykonalna jest za pomocą tej metody terapii przykładowo operacja zeza (więcej na temat), lecz także zaćmy, witrektomię, a nawet leczenie dalekowzroczności i wad nietypowych. Zez może mieć wiele przyczyn, dlatego jest dzielony na kilka typów. Zez ukryty to klasyczny brak równego udziału mięśni oczodołu – najczęściej w takim wypadku jedno oko ma słabsze mięśnie oraz czasami „nie nadąża” za zdrowszym okiem. Ponieważ zez ukryty jest w stanie w następnej kolejności przekształcić się w jawny zez, operacja zeza jest często wskazana (szczegóły związane z leczeniem). Natomiast zez towarzyszący to głównie spotykany typ tej choroby – jego genezą jest odchylenie osi jednego oka.

Nie wiesz, czy proponowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź brzmi: tak – ponieważ te rekomendowane informacje (https://kushaze.pl/c/headshop/bonga/oil-dab-rig/) posiadają ważne dane. Kliknij tu oraz sprawdź sam.

Typowy przykład tego typu zeza to poruszanie się gałek ocznych w jednakowym kierunku, ale ze stałym odchyleniem oka. Jest to spowodowane zaburzeniem osi oka.

Do konsekwencji źle leczonego zeza należy głównie zaburzenie widzenia stereoskopowego (czyli zamiast jednego obrazu – dwa nakładające się na siebie obrazy), a także niedowidzenie jednego oka jak również słaba ocena dystansu, a w przypadku zeza towarzyszącego nawet oślepienie. W obecnych czasach najlepszą metodą zwalczenia zeza jest laserowa operacja wzroku. Ma ona w dwudziestym pierwszym wieku mnóstwo zalet – jest nie jedynie o wiele bardziej precyzyjna niż operacje mechaniczne, lecz również ma mniej możliwych komplikacji. W przypadku stosowania nowoczesnych laserów statystyki powikłań u pacjentów jest mniejszy, niż 1%, w rzadkich przypadkach także zdarza się konieczność leczenia dodatkowego.