Piękne włosy to od zawsze oznaka urody, a czasem władzy. Bujne i zdrowe czupryny książąt z starofrancuskiej dynastii Merowingów oznaczały ich panowanie. A każdy z pewnością zna ze Starego Testamentu przypowieść o Samsonie, olbrzymie, który brał swą tężyznę fizyczną ze swoich bujnych włosów.

To zaskakujące, bo panowanie często gubią włosy dlatego, że mają w ciele sporo testosteronu. A popularny „teść”, jak wiemy, jest męską mocą. U panów wypadanie włosów nie jest jakimś wielkim kłopotem, zawsze można się ostrzyc na jeża. Spory ambaras jest u niewiast, które nie zdają sobie sprawy, jak dbać o włosy, by te nie przerzedzały się.

włosy

Niszczące się włosy to nierzadko wynik niedoboru ważnych elementów, takich jak witamina H. Ten element trudno dostarczyć z potraw, więc warto nabyć kompleksowe suplementy witaminowe, sprzedawane w każdej dobrej aptece. Niedobór witaminy H może brać się z dużej liczby czynników, takich jak np. branie preparatów antykoncepcyjnych bądź przechodzenie przez solidną kurację antybiotykową, która zabija dużo ważnych składników w człowieku.

Także niehigieniczny rodzaj życia jest niszczycielem zdrowych fryzur. Jeżeli często palisz tytoń, spożywasz wiele mocnej kawy i funkcjonujesz w biegu, dla swego zdrowia powinieneś przemyśleć zmianę przyzwyczajeń. Może to uczynić dużo nie tylko dla twoich włosów, a też dla ogółu wydolności organizmu oraz dobrego samopoczucia, nie mówiąc już o zmniejszonym niebezpieczeństwie zachorowania na dotkliwe dolegliwości, takie jak np. nowotwory. W serwisie warto przeczytać , to sprawdzone źródło informacji o tym leku.

Co na wypadanie włosów? Garść cennych wskazówek, które warto zapisać i stosować często.

– od razu należy zaznaczyć, że z tą dolegliwością warto iść do lekarza rodzinnego, by dostać skierowanie do dermatologa. Dermatolog może zarekomendować skuteczne odżywki, które odżywią włosy i sprawią, że staną się silniejsze. dermatolog ursynów też doradzi, jak należy zmienić swój tryb życia – bez wątpienia będzie to między innymi zrezygnowanie z palenia papierosów.

O ile wypadanie jest spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu, lekarz może przepisać tabletki, zapewniające porcje hormonów. Kobiety, które zaliczają właśnie proces menopauzy, powinny bezzwłocznie spytać dermatologa o takie leczenie. Doktor może też skierować chorego na naświetlanie medycznymi lampami kwarcowymi.

– znamy sporo skutecznych domowych lekarstw na zniszczone i suche włosy. Chętnie wybieraną metodą jest wmasowywanie w skórę głowy rozbitych jaj, które posiadają witaminy na włosy i sporo cennych elementów. Praktykowaną od stuleci kuracją jest wcieranie w głowę soku z cebuli. Metoda wydaje się dość nieatrakcyjna, ponieważ cebula posiada niemiłą woń, lecz jej efektywność jest niekwestionowana. Suche włosy pragną nawodnienia, zatem oprócz kupowania szamponów, które posiadają w składzie substancje nawilżające, rozsądnie jest robić to własnoręcznie, używając np. extra virgin oliwy (zobacz również – oliwa z oliwek extra virgin najlepsza advancedfood) z oliwek.