Ładne paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która dba o wygląd. Wiele badań wykazuje, że mężczyźni mocno zwracają uwagę na paznokcie kobiety. Kluczowy jest fakt, jak kobieta je pielęgnuje. Zdrowe i wymalowane w piękne kolory paznokcie są pewną wizytówką osoby.

Słabe paznokcie to zmora wielu osób, zatem w tym artykule umieściliśmy parę praktycznych wskazówek, które potrafią sporo pomóc.

paznokcie

Rozdwajające się paznokcie są wynikiem stosowania preparatów zmywających, które mają uszkadzający płytkę paznokcia keton – aceton. Większość dermatologów poleca zatem stosowanie towarów, które tej substancji w składzie nie zawierają. Dobrym pomysłem może stać się też zaprzestanie lakierowania paznokci na jakiś czas – np. na miesiąc. W ten sposób struktura paznokcia otrzyma czas do odbudowy.

Rozdwajające się paznokcie mają genezę też w niedoborze istotnych elementów w organizmie. Dobrze jest przejść się do do apteki i spytać farmaceutkę o niezbędne suplementy diety, które wzmocnią budowę paznokcia. Najważniejsza przy pielęgnacji paznokci okazuje się witamina A. Wielu dermatologów rekomenduje systematyczne wcinanie marchewki.

Równie zajmujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem bio omega 3, który jest tu!

Słabe paznokcie to częsta przypadłość osób, które zmywają naczynia bądź trudnią się konserwacją podłóg. Regularna styczność z silnymi chemikaliami może bardzo osłabić strukturę paznokci. Sporo pracowników, którzy zawodowo myją podłogi, jest narażonych na bolesne problemy skórne. Rozwiązaniem tej sytuacji może być regularne używanie gumowych rękawiczek do roboty, które uchronią paznokcie przed stycznością ze żrącymi preparatami. Szukasz dobrych porad? Zobacz na herbapol na i dowiedz się więcej.

Osoby, które chorują na rozdwajające się paznokcie muszą poszukać pomocy u dermatologów bądź w salonach pielęgnacyjny. O ile chcesz kurować się własnoręcznie, możesz udać się do renomowanej apteki i zapytać farmaceutkę o preparaty służące do pielęgnacji uszkodzonych paznokci. Odpowiedni towar tego typu powinien mieć w składzie paletę niezbędnych witamin oraz substancje nawadniające powierzchnię paznokcia. Powinno się mieć na uwadze, że takie produkty muszą być używane często, by zadziałały.

Jeżeli nie chcesz nabywać żadnych maści, w dalszej części opisujemy domowe techniki na rozdwajające się paznokcie:

– w pojemniku trzeba podgrzać trochę parafiny ( możesz ją kupić w sklepie farmaceutycznym bądź stopić świecę, o ile jest napisane, że jest ona wykonana właśnie z parafiny), gdy temperatura spadnie do przyjaznych wartości, zamocz w niej dłonie. Zaleca się zanurzać ręce w garnku przez 10-15 minut. Zabieg należy wykonywać 2 razy w tygodni

– rozdwajające się paznokcie da się leczyć też używając ekstraktu z kopru. Należy wstawić na gaz wodę, a następnie wsypać do niej garść nasion kopru.

Czy analizowany materiał nie jest niebanalny? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj – zalecamy ten portal (http://www.primafoodcatering.pl/strefa-dostaw/poznan/), gdyż przeczytasz w tamtym miejscu przyciągające oko artykuły.

Gdy płyn ostygnie, trzymaj w nim ręce przez parę minut. Działanie trzeba powtarzać regularnie przez 14 dni.