Projekt na urlop na rowerze jest wspaniały dla ludzi aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można trafić wszędzie. A w poniektóre miejsca na dwóch kółkach należałoby się wybrać w szczególności. Wyprawa rowerowa jest również świetnym sposobem na spędzenie czasu na łonie przyrody, również poznanie dziewiczych malowniczych miejsc, jakie na co dzień mijamy. W Polsce jest dużo tras rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i tych mniej wprawionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy Warszawę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka rowerowa przepoławiająca Półwysep Helski to ciekawy zakątek dla turystów. Helska ścieżka stanowi bez zaprzeczenia istotny turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednakże należeć do doznań z rodzaju nieco radykalnych. Nawierzchnia przekształca się kilka razy, początkowo żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, po pewnym czasie gdzieś przed Władysławowem staje się znacznie równiejsza, aby z kolei przemykać typową, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść absolutnie, lub dzielić mały deptak z pieszymi, którzy w dodatku nie poważają rowerowych oznakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest trakt drewnianych świątyń naokoło Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W ubogaconym terenie urządzono park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tu znaleźć blisko 2 tys. odmian drzew i krzaków, zarówno ojczystych, jak i egzotycznych. Później, trasa prowadzi zielonym, a następnie czerwonym szlakiem, gdzie można oglądać cudne terytoria Puszczy. Trasy rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas w tamtym miejscu śliczny krajobraz, doskonała baza turystyczna, także okazja orzeźwienia się w mijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach jest możliwość odszukać spokojne trasy na eskapadę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. W trakcie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeśli ktoś chciałby wypocząć od roweru, można sobie zrobić przerwę na żaglówkę, lub jakby komuś było za wiele roweru, w podróż można wpleść odsapnięcie na łajbie, lub spływ kajakowy Rospudą.