Mówi się, że panie są bardziej złożone od panów, jest to prawda a może kłamstwo? Jak się okazuje coś w tym jest i nawet nie musimy zahaczać za bardzo w kwestie psychologiczne, żeby to zrozumieć. Wystarczy zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów płciowych oraz problemy z tego wynikające, żeby zauważyć, iż coś jest na rzeczy. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, dzięki niemu w nieinwazyjny sposób jesteśmy w stanie wyciąć ze środka macicy niepożądane mięśniaki i polipy (przeczytaj więcej na stronie internetowej). Dzięki temu można także zoperować w szybki sposób zrosty wewnątrzmaciczne. Jak wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak sam zabieg i czy grożą nam jakieś powikłania po zabiegu? Więcej na ten temat w dalszej części artykułu. Przed zabiegiem trzeba zastosować terapię hormonalną. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Robisię tak, aby ograniczyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć rozmiary obiektu który chcemy usunąć. Przed takim zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne jak również badanie stanu pochwy. Po tym gdy zostaną wykonane specjalista może nakazać używanie przez określony czas globulek stosowanych dopochwowo, aby zredukować zakażenia bakteriologiczne pochwy.

Lekarka

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopię zabiegową należy wykonać na początku cyklu, ale po ustaniu miesiączki.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (https://www.respivent24.pl/), które przedstawią Ci masę szczegółów na ten temat. Zapraszamy więc do wejścia w podany link.

Histeroskopię robi się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentce zakłada się wenflon, żeby przez jakiś czas aplikować potrzebne środki podczas operacji. Histeroskop, który używamy podczas zabiegu posiada większą średnicę niż sprzęt używany w histeroskopii diagnostycznej. Ma on kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać narzędzia małych rozmiarów. Do usuwania polipów czy mięśniaków używa się resetoskop. Często już 3 godziny od zabiegu możemy opuścić szpital, choć zdarza się, że trwa to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych zabiegów, może doprowadzić do powikłania. Jednak notowane są one bardzo rzadko. Największe ryzyko komplikacji ma miejsce, kiedy usuwane są dużych rozmiarów zmiany biegnące w głąb mięśnia macicy.

Widzisz teraz interesujący artykuł, jednak bez obaw kliknij także polecany serwis, a odnajdziesz ciekawe informacje na ten temat.

Ryzyko powikłań jest także większe, kiedy mamy do czynienia z zmianami wrodzonymi macicy. Zawsze jednak można zmniejszyć tego typu zagrożenia, jeśli zdecydujemy się na rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .