Jeżeli chcielibyśmy wyśmienicie się czuć i dobrze wyglądać to powinniśmy zacząć dbać o swe zdrowie i ciało. Najlepiej pamiętać o podstawowych zasadach , czyli o właściwym odżywianiu, codziennej dawce ruchu, odwiedzaniu lekarza i tym, żeby mieć pasję. Jeśli chodzi o odżywianie, to najważniejsze, by dostarczać odpowiednich składników odżywczych swemu ciału. Tak, więc należy pamiętać o tym, by mieć dobrze zbilansowane posiłki i by jeść je o ustalonych godzinach pięć razy w ciągu dnia.

ćwiczenia

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej poprosić dietetyka, by ułożył nam jadłospis na miesiąc. To będzie bardzo pomocne, przy budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Można też pokusić się o to, żeby dostarczano nam jedzenie o stosownej ilości kalorii . Jest obecnie w dużych miejscowościach parę firm, które robią posiłki dla różnych osób. Za określoną kwotę co rano dostarczą pod drzwi pudełka z jedzeniem. To ogromne uproszczenie, bo w obecnych czasach brakuje nam czasu na cokolwiek. Musimy również nie zapominać o codziennych ćwiczeniach. Nie muszą to być ciężkie godziny spędzone na siłowni, ale codzienne rozciąganie plus jakieś dwadzieścia lub trzydzieści minut szybkiego spaceru w ciągu dnia, na sto procent będą zbawienne dla naszego zdrowia fizycznego. Warto również, co jakiś czas iść kontrolnie do lekarza, by uzyskać pewność, że wszystko z nami w porządku. Ale by naprawdę być zdrowym trzeba też pamiętać o zdrowiu psychicznym, warto mieć jakąś pasję, coś, co kocha się robić i poświęcać temu każdego dnia, choć godzinę, bo to okazuje się paliwem do działania. Dobrze też zamiast przesiadywać przed komputerem mieć trochę czasu na spotkania z bliskimi. Jeżeli zastosujemy się do tych prostych zasad, to na sto procent będziemy zdrowi i szczęśliwi.

Zdrowie mamy tylko jedno

zdrowa dieta

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze pamiętać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno.nasza strona internetowa – www.optegra.com.pl/kliniki-optegra/wroclaw -Jeżeli nie chcemy naszego życia spędzać w poczekalniach u lekarzy z powodu nieokreślonych dolegliwości, to powinniśmy zacząć dbać o swoje zdrowie. Jeśli chcielibyśmy tryskać energią musimy ją skądś brać, najsensowniej z odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczeń każdego dnia – . Pamiętajmy, że jesteśmy tym, czym się faszerujemy. Kupując jedzenie zwracajmy uwagę na to, co jest na etykietach. I nie zapominajmy, że nasze ciało potrzebujemy codziennej gimnastyki, żeby dłużej było sprawne.