Jak co roku, gdy trzeba zapewnić dzieciom jakieś atrakcje w związku z przerwami w szkole, czy to z okazji przedłużonych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem trudno o jakiś pomysł. Czemu zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na szybko.

kajaki, woda

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Często przez presję czasu decydujemy się na miejsca, jakie może i dają sporą frajdę dzieciom, jednak nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku odnaleźć zawczasu ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, które sprawią radość nie tylko dzieciom lecz także dorosłym. Świetnym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu jest pływanie kajakiem lub pontonem. Warto wziąć udział w wycieczce jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie będzie to atrakcyjne za sprawą bliskości gór, a co za tym idzie malowniczych widoków. Dolina Rospudy posiada w tej kwestii wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości bardzo ciekawym miejsce wydaje się bardo spływ kajakowy w jakim można w tych okolicach brać udział, jest naprawdę warty polecenia- kliknij.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zapraszamy więc do kolejnej strony – po prostu naciśnij to narty dla dzieci i przenieś się do naszego serwisu.

Przez to, iż stopnie trudności można wybrać dowolne, jest to idealna rozrywka nie jedynie dla dzieci, ale też dla dorosłych. Stan wody w Nysy Kłodzkiej pozwala pływać w tych okolicach pomiędzy marcem a październikiem, przez co mamy całkiem długi termin by móc znaleźć odpowiednią dla nas datę spływu. Jeśli już znajdujemy się w dolinie Rospudy gdzie mamy bardo dużo interesujących miejsc do zwiedzenia, warto zagłębić się w tą okolicę. Najmłodsi pewnie nie przepadają za zwykłym zwiedzaniem, ale za to zwiedzanie kopalni złota to już co innego.

Intryguje Cię prezentowany materiał? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij ten link – ta pomocna treść proponuje pokrewną problematykę.

Taką kopalnię możemy właśnie zwiedzić w Złotym Stoku. To bardzo ciekawe miejsce tak dla dzieci jak i dla rodziców. Spacer chodnikami kopalni, poruszanie się po niej łódką czy przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tutaj czasu- zerknij

kobieta i mężczyzna w kajaku

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno każdego zainteresuje przeszłość tego miejsca, gdyż wydobywano tutaj złoto, lecz także rudę arszenikową, służącą do wyrobu bardzo silnej trucizny – arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad jak również basen do płukania złota. Jak już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć też do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnio to całkiem popularna rozrywka, natomiast ciężko znaleźć park linowy w podobnej scenerii jak tutaj, czyli w starym kamieniołomie. Różne stopnie trudności zjazdów i tras powodują, że każdy znajdzie w tym miejscu dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla małych dzieci, ale też zjazd na linie długości 1080 metrów dla osób z większą wprawą. To tylko niektóre atrakcje tego regionu. Warto poszukać ciekawych miejsc oraz odkrywać je razem z dziećmi.