Otyłość w obecnych czasach to nadzwyczaj poważny problem zdrowotny, z którym w żaden sposób nie potrafimy sobie poradzić. Pamiętajmy wszakże, iż zbytniej masy ciała nie powinniśmy rozpatrywać wyłącznie w kontekście estetyki – niech każdy sobie wygląda jak chce, jednak niech także ma świadomość daleko idących następstw swoich poczynań jak też złych nawyków żywieniowych.

A więc otyłe osoby

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

mają zdecydowanie dużo większe ryzyko zachorowania na: chorobę niedokrwienną serca, chorobę zwyrodnieniową stawów, zespół bezdechu nocnego, choroby pęcherzyka żółciowego oraz poniektóre nowotwory (przykładowo endometrium). Jak widać, rzecz jest bardziej poważna niż mogłoby się nam zdawać. Ale starczy już tego straszenia! Skoro wiemy, że w przypadku masy ciała im więcej nie musi znaczyć korzystniej, pomyślmy co powinniśmy zrobić żeby efektywnie i na stałe zgubić zbędne kilogramy.
W internecie oraz kolorowych periodykach dla pań mnoży się od coraz to nowszych propozycji diet cud, jakie mają zapewnić nam stratę nadmiarów kilogramów w mgnieniu oka – najlepiej bez zbędnych trudów.

Przeczytaj więcej porad pod linkiem – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one odnoszą się do zbliżonej kwestii, zatem także Cię zainteresują!

Poniektóre one mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najczęstszą przyczyną przyrastającej masy ciała jest nadmierna podaż kalorii – słowem, jemy więcej aniżeli potrzebujemy. Ta nadwyżka odkładana jest tutaj i ówdzie w postaci tkanki tłuszczowej. Każdego dnia najadamy się do syta, ograniczając równocześnie aktywność fizyczną, jaka wszak umożliwia „spalanie” spożytych kalorii.

Czy istnieje skuteczna dieta odchudzająca? Jak najbardziej!

patelnia

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż ja nie do końca określiłabym to dietą, lecz metodą odżywiania – gdyż prawda jest taka, że jeśli pragniemy stracić kilogramy na stałe, to musimy również na stałe odmienić swoje nawyki żywieniowe. I nie pomogą tutaj dwutygodniowe, bądź paromiesięczne diety, obiecujące cuda na patyku. Aby uzyskać efektywną i długotrwałą stratę masy ciała trzeba zmniejszyć spożycie produktów o wysokiej gęstości energetycznej na rzecz owych o niskiej gęstości energetycznej. Kwestia wydaje się być oczywista – skoro przyczyną przybywających kilogramów jest nadmiar dostarczanej energii, więc skuteczną metodą odwracającą ten proces na pewno będzie obniżka ilości przyjmowanych kalorii. Konsumujmy zatem produkty mało kaloryczne (przykładowo na śniadanie owsianka). Zobacz: propozycja owsianki.
Ważny jest również sposób przygotowania potraw. Jarzyny pichćmy na parze, natomiast do smażenia stosowna będzie patelnia grillowa na której smażyć możemy bez użycia tłuszczy. Zobacz koniecznie: zobacz kliknij tutaj petelnie grillowe.