Rowery cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, są tanie, ekologiczne, a jazda na nich daje sporo przyjemności. Rzecz jasna nie można tu zapomnieć o kwestii zdrowia, kilkanaście kilometrów jazdy pozwala zachować odpowiednią formę, poprawić siłę mięśni i pozbyć się kilku. Wśród ludzi jest coraz większa świadomość zalet jeżdżenia na rowerze, budowane są coraz to nowe ścieżki i uruchamiane są nowe sklepy, w jakich kupić można rowery większości renomowanych firm, w tym także cenione przez klientów cube rowery.

rower

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na to, że każdy może mieć jakieś swoje oczekiwania, to w sklepach są oferowane najróżniejsze odmiany rowerów, bez żadnego problemu uda się wybrać najbardziej odpowiedni model dla siebie. Przeważnie wybierane są tradycyjne górskie rowery, są one bardzo praktyczne i uniwersalne, bardzo wygodnie się na nich jeździ i dobrze się sprawdzają na naszych ulicach i chodnikach. Coraz większym zainteresowaniem zaczęły się także cieszyć rowery trekkingowe i miejskie, mają one duże koła, szerokie siodełka i wysoko podniesioną kierownicę, przez co jazda na nich jest niezwykle wygodna i nie obciąża pleców, przykładem sprzętu o takich parametrach będzie na przykład trekkingowy rower Giant – cube rowery.

Do mniej popularnych rodzajów rowerów przede wszystkim się zaliczają kolarzówki – jazda na jest

rower

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

prawdziwą przyjemnością, bo są bardzo szybkie, ale wymagają odpowiednich umiejętności i nie w każde miejsce się nimi wjedzie. Niektórzy idą o krok dalej i montują w rowerach dodatkowe wspomaganie – tu z kolei jako przykład będzie służył rower elektryczny, który poza tradycyjnym napędem ma jeszcze w kole niewielki silniczek, zasilany przy pomocy akumulatora – porównaj rowery elektryczne.

Mimo tego, że sezon rowerowy trwa u nas parę miesięcy, to wytrzymałość i kondycję ćwiczyć można w zasadzie przez cały rok – wystarczy zakupić odpowiedni rower treningowy. Tego typu rowery posiadają niewielkie wymiary i możliwość regulacji obciążeń, nadają się więc doskonale do ćwiczeń w domu, szczególnie zimą, kiedy nie ma gdzie jeździć po zaśnieżonych ulicach.